Menu kategorii
 • Windows 8 - Najlepsze aplikacje - odc. 1

  Windows 8 - Najlepsze aplikacje - odc. 1

   Damian Sieradzki
  Damian Sieradzki
  00:00
  24.03.2013
  27935 wyświetleń

  Sklep Windows, poprzez który użytkownicy systemów Windows 8 i RT mogą pozyskiwać przeznaczone na nie aplikacje, został udostępniony w lutym 2012 roku. Niedługo po jego otwarciu, a zwłaszcza od dnia oficjalnej premiery Windows 8, liczba publikowanych w nim aplikacji zaczęła gwałtownie rosnąć i obecnie jest to już kilkadziesiąt tysięcy programów. Nie sposób jednak przejrzeć je wszystkie i wyłowić te najciekawsze. Dlatego poniżej prezentujemy kilka wartych zainteresowania aplikacji, które cechuje głównie przydatność w życiu codziennym.

  Asparion „Clock”

  Ekran startowy, choć piękny, pozbawiony jest zegara „na widoku”. Zamiast tego, aby sprawdzić aktualną godzinę należy wywołać boczne menu. Naprzeciw tej niedogodności wychodzi aplikacja Clock. Aplikacja ta to nic innego jak zegar, który zarówno dzięki swej prostocie jak i bardzo praktycznemu zastosowaniu jest jedną z ciekawszych pozycji. Główną zaletą programu jest fakt, że wykorzystuje on dynamiczny kafelek, co oznacza, że godzina jest cały czas wyświetlana w wybranym miejscu na ekranie startowym. Sam kafelek można zaprezentować w trojaki sposób: mały kafelek kwadratowy, prostokątny poziomy, prostokątny pionowy. Zawartość kafelka organizujemy w wybrany sposób, tzn. można w nim wyświetlać godzinę w formacie cyfrowym lub analogowym, a także z datą lub dniem tygodnia. Ten program to pozycja obowiązkowa dla każdego! Poniżej przedstawiono kilka przykładowych zrzutów ekranowych.

  Skype

  Skype to doskonały przykład wykorzystania potencjału Modern UI. Piękny, przejrzysty, duże zdjęcia i intuicyjny interfejs. Pełna funkcjonalność desktopowej wersji ubrana w nowe szaty. Dodatkowo aplikacja po uruchomieniu systemu loguje użytkownika automatycznie w wybranym wcześniej trybie (dostępny lub niewidoczny), zaś kafelek dynamiczny informuje na bieżąco o wszystkich nieodebranych połączeniach.

  Nokaut 24

  Popularna porównywarka cen doczekała się swojej wersji pod Windows 8. Nokaut 24 jest kolejnym przykładem jak we właściwy sposób można wykorzystać potencjał drzemiący w Modern UI. Aplikacja została podzielona na podstawowe trzy grupy: dla niej, dla niego oraz podział tematyczny. Zagłębiając się coraz dalej w naturalny sposób można zawęzić pole wyszukiwania, przy czym w każdej chwili można użyć sortowania według interesujących użytkownika kryteriów lub po prostu skorzystać z wyszukiwarki, która dostępna jest na każdej z podstron aplikacji. Całość jest bardzo przejrzysta, czytelna i banalnie łatwa w obsłudze bez względu na wiek, stopień znajomości aplikacji czy chociażby bariery językowe, ponieważ zastosowane rozwiązania graficzne oraz ogrom zdjęć pozwala na swobodne poruszanie się po aplikacji nawet osobom nieznającym języka polskiego.

  TuneIn Radio

  W tej aplikacji można było zakochać się po raz pierwszy po ujrzeniu wersji na iOS. Była piękna, intuicyjna, funkcjonalna i obsługiwała tak dużą liczbę stacji radiowych, której mogłaby pozazdrościć jej niejedna aplikacja tego typu. Teraz walory jednej z najlepszych aplikacji radiowych mogą podziwiać wszyscy użytkownicy Windows 8. Hasło przewodnie TuneIn „Listen to The World” mówi samo za siebie. Jedno kliknięcie dzieli użytkownika od nieskończonej wręcz liczby stacji, które można wyszukiwać według rodzaju muzyki, języka czy lokalizacji. Gdy już odnajdziemy odpowiadającą nam stację, klikamy w serduszko, a ta pojawia się wśród ulubionych, wyświetlanych po każdym uruchomieniu aplikacji. Program oczywiście działa w tle, co umożliwia słuchanie ulubionego radia podczas pracy nad arkuszem, dokumentem bądź podczas przeglądania sieci. Aplikacja posiada również opcję dynamicznego kafelka, który wyświetla informacje o aktualnie wybranej stacji, programie, utworze i jego wykonawcy.

  Onet News

  Ostatnią aplikacją, którą chcemy Wam polecić jest Onet News. Dzięki tej aplikacji dostęp do serwisu informacyjnego Onet stał się o wiele prostszy i przyjemniejszy. Program ten, podobnie jak poprzednie, jest przede wszystkim prosty i czytelny. Swoją budową bardzo przypomina „okienkowy” sklep z aplikacjami, który również podzielony jest tematycznie wszerz ekranu na następujące działy: wiadomości, sport, biznes, technologie, rozrywka, wiedza, styl oraz popularne. Należy tu napomnieć, że kafelek Onet News również jest dynamicznym, a w ustawieniach istnieje możliwość wyboru działu, z jakiego newsy mają być widoczne na ekranie startowym. Podczas czytania artykułów, za pomocą umieszczonych w górnym prawym rogu aplikacji przycisków, można skorzystać z opcji „otwórz w przeglądarce” lub „wyślij e-mailem”, która jak sama nazwa mówi, wysyła pod wybrany adres link do artykułu umieszczając zarazem jego nagłówek w tytule maila.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło:

  Polecamy również w kategorii Aplikacje dla Windows 8