Menu kategorii
 • Windows 7 działa na Pentium 2 266MHz i 96 MB RAM

  Windows 7 działa na Pentium 2 266MHz i 96 MB RAM

   Adam Stępień
  Adam Stępień
  10:50
  18.06.2009
  16927 wyświetleń
  Na zagranicznym forum TheWindowsClub pewien użytkownik pokazał, że system Windows 7 może działać na starym komputerze wyposażonym w procesor Pentium 2 266MHz, pamięć RAM o rozmiarze 96 MB i kartę graficzną z 4 MB pamięci.

  Pewnie nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie to, że wymagania sprzętowe producenta są o wiele większe. Microsoft oficjalnie twierdzi, że system Windows 7 wymaga procesora o zegarze minimum 1 GHz oraz 1 GB pamięci RAM. W związku z powyższym uruchomienie Windows 7 na tak starej maszynie, jaką jest komputer z procesorem 266 MHz i 96 MB RAM-u, wydaje się być prawdziwym ewenementem.

  Półtora roku temu Microsoft zaprezentował jądro MinWin, które było przymierzane do wykorzystania w Windows 7 i dzięki któremu wymagania nowego systemu miały być mniejsze niż Windows XP. Ostatecznie z tego rozwiązania zrezygnowano, ale problem wysokich wymagań sprzętowych - odziedziczony niejako po Windows Vista - nie został zignorowany przez Microsoft, co potwierdzają eksperymenty takie, jak opisane w niniejszej aktualności.

  Windows 7 RC jest już dostępny do pobrania. Więcej informacji o nowym systemie, w tym zrzuty ekranowe, test systemu i pliki do pobrania, znajduje się w odświeżonym dziale Windows 7 na CentrumXP.pl.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło: http://forum.thewindowsclub.com/windows-hardware-devices/28053-windows-7-dinosaur.html#post135619

  Polecamy również w kategorii Windows 7