Menu kategorii
 • Windows 12 Lite istnieje. To dystrybucja Linuxa

  Windows 12 Lite istnieje. To dystrybucja Linuxa

   Wojciech Błachno
  Wojciech Błachno
  10:33
  11.02.2020
  5173 wyświetlenia

  Windows 7, 8, a potem nagle pojawiła się Dziesiątka. Microsoft postanowił pominąć numerek 9 i przeskoczyć wprost do Windows 10. Od tej pory jest to podstawowy system Microsoftu, który dominuje na rynku PC. Zmiany są na horyzoncie, a pierwszym krokiem ku ewolucji będzie Windows 10X. To jednak nadal Dziesiątka. Jeden z użytkowników portalu Reddit odkrył na pewnym targowisku zaskakującą rzecz. Można tam kupić płytę z Windows ... 12 Lite.

  Windows 12 Lite

  Czyżby w wielkiej tajemnicy Microsoft postanowił wydać kolejny system, ponownie przeskoczyć jeden numerek, a jako wyłącznego dystrybutora wybrać pewnego pana z najwidoczniej chińskiego targowiska? Oczywiście, że nie. Po szybkiej analizie okazało się, że jest to po prostu dystrybucja Linuksa oferowana z tapetą z Windows 10 w standardzie. Wedle zapewnień ma to być świetna opcja dla użytkowników Windows 7, którzy szukają alternatywy.

  O tym, że Microsoft nie ma absolutnie nic wspólnego z tym niezwykle "ciekawym" pomysłem, raczej nie trzeba wspominać. Nie spodziewam się, że ten zacny projekt pożyje długo, bo dział prawny Microsoftu zostanie niezwłocznie uruchomiony i pewnie szybko ukróci ten ambitny proceder. Nie da się też ukryć, że korzystanie z takiej dystrybucji może się wiązać ze sporym ryzykiem i raczej nie warto jej ufać. Jeśli ktoś naprawdę chce zmienić system na Linuksa, to legalnych i godnych zaufania alternatyw jest naprawdę sporo. Od Ubuntu przez Mint aż po Zorin OS, który pod wieloma względami przypomina właśnie Windows 10.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło: https://mspoweruser.com/windows-12-lite-is-here-and-it-doesnt-have-any-built-in-ads/

  Polecamy również w kategorii Windows