Menu kategorii
 • Windows 11 zaliczył pierwszy spadek udziału na Steam

  Windows 11 zaliczył pierwszy spadek udziału na Steam

   Krzysztof Sulikowski
  Krzysztof Sulikowski
  18:20
  04.08.2022
  416 wyświetleń

  Przez ponad pół roku od premiery Windows 11 jego udział sukcesywnie rósł wśród graczy na Steamie. Rósł aż do lipca, kiedy to nastąpiło pierwsze tąpnięcie. Czy nastąpiło już nasycenie i więcej graczy nie będzie sięgać po Jedenastkę, skoro nie jest to konieczne?

  Windows 11, jak co drugi system Microsoftu, nie cieszy się tak dużym wzięciem, jak jego poprzednik. Według danych StatCounter udział Jedenastki wśród wszystkich wersji Windows wynosi 11,99%, a według AdDuplex — 23,1% (dane odpowiednio z lipca i czerwca). Wśród użytkowników platformy Steam udział Windows 11 jest bliższy temu drugiemu wynikowi i według danych z lipca wynosił 21,12%. Był to jednak pierwszy miesiąc, w którym notowania systemu zaliczyły spadek (o 0,11 pkt proc.).

  Steam - Windows

  Skoro Jedenastka traci, to inne systemy zyskują. Największym beneficjentem tej zmiany jest Windows 10, którego udział wzrósł o 1,91 pkt proc. Większe udziały zyskały też wybrane dystrybucje Linuksa i jedna z wersji OS X. Udział samego Windowsa podniósł się o 0,66 pkt proc.

  Zmiana systemu na Windows 11 może mieć rozstrzygające znaczenie dla doświadczenia gracza. Microsoft określa go bowiem jako najlepszy system dla graczy (wcześniej to miano przysługiwało Dziesiątce). Wszystko dzięki zintegrowanym technologiom Xbox, których na próżno szukać w poprzednich systemach.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło: https://store.steampowered.com/hwsurvey/Steam-Hardware-Software-Survey-Welcome-to-Steam

  Polecamy również w kategorii Windows 11