Windows 11 zacznie pokazywać polecane pliki w Eksploratorze?

Windows 11 zacznie pokazywać polecane pliki w Eksploratorze?

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
15:00
09.01.2023
807 wyświetleń

Polecana zawartość w różnych aplikacjach — zwłaszcza tych pakietu Microsoft 365 — pozwala nam często zaoszczędzić mnóstwo czasu, podsuwając nam to, czego akurat potrzebujemy. Windows 11 rekomenduje już pliki i programy w menu Start. Wygląda na to, że rekomendacje trafią też do Eksploratora plików.

Odkryciem nowej funkcji Eksploratora plików podzielił się na Twitterze użytkownik XenoPanther. Z jego zrzutu ekranu wynika, że w Opcjach folderów, w sekcji "Prywatność" pojawiła się nowa opcja Pokaż rekomendowaną zawartość. Opcja jest jeszcze ukryta dla użytkowników i można ją było znaleźć dopiero grzebiąc w plikach shell32.dll.mui i propsys.dll.mui. PhantomOfEarth z kolei donosi, że związane z tym funkcje (FERecommendations, 38664959 i FERecommendationsUdk, 40064642) zostały dodane w buildzie 25267, ale nie działają i są wyłączone w 25272, czyli ostatnim buildzie w Dev Channel.

Pokaż rekomendowaną zawartość

Na temat nowej funkcji folderów nie wiadomo nic poza tym. Microsoft raczej dopiero przygotowuje grunt pod jej implementację, a sama opcja wydaje się ukrytym placeholderem. Eksplorator może otrzymać sekcję, w której znajdą się pliki i foldery, które Windows uzna za adekwatne do naszej bieżącej pracy. Mogą to być też pliki z OneDrive, w tym dokumenty Microsoft 365. Nie sądzimy raczej, by Microsoft w tym miejscu wyświetlał reklamy — w końcu tego typu próby w przeszłości spotykały się z mocnym sprzeciwem.

Przy okazji warto wspomnieć, że Microsoft wycofuje inną podobną zmianę, a mianowicie rekomendacje stron internetowych w menu Start. Windows 11 w kompilacji 25272 wycofuje witryny i pozostawia w menu Start jedynie polecane pliki oraz aplikacje.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://twitter.com/XenoPanther/status/1611318164062703616

Polecamy również w kategorii Windows Insider