Windows 11 z rejestratorem ekranu i integracją z Apple

Windows 11 z rejestratorem ekranu i integracją z Apple

 Mateusz Miciński
Mateusz Miciński
22:30
13.10.2022
1200 wyświetleń

Bieżący tydzień to nie tylko nowe urządzenia z linii Surface, aplikacje biznesowe i nowości w Microsoft 365. Zapowiedzi nie ominęły systemu Windows 11, do którego wkrótce trafi rejestrator ekranu oraz integracja z usługami Apple.

Wbudowany w Windows 11 rejestrator ekranu

Windows 11 wreszcie otrzyma natywną aplikację do nagrywania ekranu w postaci pliku wideo. Funkcja ta zostanie zintegrowana z Narzędziem Wycinanie, które dotychczas umożliwia wykonywanie zrzutów ekranu. Tym samym nie będziemy musieli już sięgać po PowerPointa lub narzędzia innych firm, aby nagrać czynności, które wykonujemy na ekranie. Spodziewamy się, że funkcja będzie wkrótce testowana w programie Windows Insider.

Nagrywanie ekranu w Windows 11

Integracja iCloud z aplikacją Zdjęcia

Niedawno wydana nowa aplikacja Zdjęcia, w której pogłębiono integrację z OneDrive, wkrótce doczeka się integracji z chmurą iCloud. Dzięki temu komputer z Windows 11 będą lepiej współpracować z iPhone'ami. Microsoft twierdzi ponadto, że integracja wymagać będzie od nas instalacji aplikacji iCloud dla Windows z Microsoft Store. Aplikacja ta trafiła już do testów w Windows Insider.

Integracja iCloud z aplikacją Zdjęcia w Windows 11

Aplikacje Apple TV i Muzyka

Użytkownicy Windows 11 wkrótce doczekają się w Microsoft Store aplikacji Apple TV i Music. Dzięki temu nie będzie już konieczności sięgania po iTunes. Aplikacje mają być dostępne do testów jeszcze w tym roku, a publiczna premiera planowana jest na 2023 rok.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.neowin.net/news/windows-11-to-get-screen-recorder-icloud-photos-integration-apple-tv-and-music-apps/

Polecamy również w kategorii Windows 11