Windows 10X dla urządzeń z jednym ekranem odkryty w Microsoft Emulator

Windows 10X dla urządzeń z jednym ekranem odkryty w Microsoft Emulator

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
12:59
29.04.2020
2098 wyświetleń

Windows 10X to przede wszystkim system rozwijany dla Surface Neo i innych pecetów mobilnych z dwoma ekranami. Nie jest jednak tajemnicą, że Microsoft chciałby go umieścić również na klasycznych laptopach z jednym ekranem. Jak taka implementacja będzie wyglądać, możemy przekonać się w emulatorze.

W lutym Microsoft udostępnił emulator Windows 10X, który uruchomimy w Windows 10, by testować nową odmianę systemu i aplikacje z dedykowanymi jej funkcjami. Pozwala to zapoznać się z dwuekranowym interfejsem, ale najwyraźniej Microsoft Emulator nie ogranicza się do niego. Student inżynierii Gustave Monce odkrył, że system wspiera większe urządzenie — dużo większe, a także wyposażone w jeden ekran. Chodzi tu najpewniej o bardziej klasycznego laptopa. Całkiem możliwe, że pierwsze urządzenie tego typu również będzie wydane w rodzinie Surface.

W emulatorze odkryto też wsparcie dla urządzenia z bardzo małym, pojedynczym ekranem. Oczywiście nie musi to od razu oznaczać, że takie urządzenie powstaje. Raczej jest tak, że Microsoft zostawia sobie otwartą furtkę, by móc z takiej ewentualności skorzystać. Redukcja doświadczenia Surface Neo (ale też Surface Duo z Androidem) do jednego ekranu byłaby w pewnym sensie krokiem wstecz, choć z drugiej strony urządzenia z dwoma ekranami na pewno nie wyprą szybko tych z jednym ekranem. Microsoft mógłby więc pomyśleć i nad takim wariantem.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://mspoweruser.com/windows-10x-for-single-screen-devices-spotted-in-windows-10x-emulator/

Polecamy również w kategorii Windows 10X