Windows 10 version 1511 wydany w Current Branch for Business

Windows 10 version 1511 wydany w Current Branch for Business

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
17:07
09.04.2016
0 komentarzy
2648 wyświetleń

Current Branch for Business (CBB) to jedna z dwóch - obok Long Term Servicing Branch - gałęzi dystrybucji Windows 10 dla klientów biznesowych. Zawiera ona najnowsze 'funkcjonalne' aktualizacje, standardowe dla konsumenckiej edycji Windows 10. Trafiają one jednak do edycji Enterprise z pewnym opóźnieniem - najpierw muszą zostać przetestowane przez Windows Insiderów, by wyeliminować potencjalne problemy z kompatybilnością. Tak właśnie stało się z listopadową aktualizacją Windows 10 version 1511, znaną też jako build 10586.

Za każdym razem, gdy ukazuje się kolejna aktualizacja funkcjonalna Windows 10, rozważa się jej udostępnienie w modelu Current Branch. W przypadku firm musi ona przejść fazę pilotażową. Po otrzymaniu pozytywnego feedbacku od firm, partnerów OEM i innych partnerów, aktualizacja jest gotowa do wdrożenia poprzez CBB. Jeśli firmy do tej pory korzystały z oryginalnego lipcowego wydania Windows 10 version 1507, listopadowy build 1511 jest już dla nich gotowy.

Microsoft ma kilka ważnych informacji dla firm, nadal korzystających z builda 10586:

  • Urządzenia, aktualizowane przez Windows Update for Business z opcją "Odrocz uaktualnienia", będą zaktualizowane do wersji 1511 w nadchodzących tygodniach, gdy ukażą się zaktualizowane media.
  • W przypadku aktualizacji przez Windows Server Updates Services wymagane będzie zatwierdzenie nowej aktualizacji.
  • Klienci, korzystający z planów System Center Configuration Manager, otrzymają komunikat, że aktualizacja jest "gotowa dla firm".
  • Klienci, korzystający z System Center Configuration Manager lub Microsoft Deployment Toolkit, mogą zechcieć przełączyć się na Volume Licensing Service Center. Dodatkowo można "wstrzyknąć" marcową aktualizację zbiorczą do istniejącego obrazu.

Jak informuje Microsoft, zaktualizowane media dla wersji 1511 będą rozpowszechniane w następnych tygodniach poprzez różne kanały, w tym Windows Update, Windows Update for Business, Windows Server Update Services, Volume Licensing Service Center i MSDN. Jedyną różnicą między tą aktualizacją a pierwotnym wydaniem 1511 jest dodatek w postaci marcowej aktualizacji zbiorczej (KB3140768), dołączonej do obrazu instalacyjnego. Marcową aktualizację można też dołączyć samodzielnie. Urządzenie będzie wówczas w 100% zgodne z obecnym stanem Current Branch for Business.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: http://blogs.technet.com/b/windowsitpro/archive/2016/04/08/windows-10-1511-is-now-a-current-branch-for-business-cbb-release.aspx

Polecamy również w kategorii Windows 10

Komentarze

Skomentuj

Autor