Menu kategorii
 • Windows 10 dla PC także z poglądowym buildem 14371

  Windows 10 dla PC także z poglądowym buildem 14371

   Krzysztof Sulikowski
  Krzysztof Sulikowski
  22:43
  22.06.2016
  3148 wyświetleń

  Dziś, po zaledwie 5 dniach od ostatniego wydania Insider Preview, w kręgu Fast ukazała się nowa kompilacja dla urządzeń mobilnych i PC, oznaczona numerem 14371. Wydanie mobilne zostało udostępnione kilka godzin wcześniej. Teraz przyszedł czas na wersję dla PC. Co zmieniło się od czasu builda 14367? Sprawdźmy to.

  W desktopowym buildzie 14367 pojawiły się nowości funkcjonalne, związane z ważnym i interesującym tematem, jakim jest aktywacja. Microsoft otrzymał od testerów sporo feedbacku, dotyczącego kłopotów z aktywacją urządzeń z legalnym systemem (Genuine Windows) po dokonaniu zmian sprzętowych, takich jak wymiana płyty głównej lub dysku twardego. Jak pewnie pamiętacie, Windows 10 jest systemem darmowym, jeśli aktywujemy go na urządzeniu z Windows 7 lub Windows 8/8.1 w ciągu pierwszego roku obowiązywania oferty (od 29 lipca 2015 r.). Wówczas licencja jest przypisana online dożywotnio do konkretnego urządzenia. Gdy w konfiguracji sprzętowej nastąpią zmiany, mogą pojawić się komplikacje. Właśnie dlatego Microsoft postanowił uruchomić nowe narzędzie o nazwie Activation Troubleshooter. Jest ono dostępne w obecnym buildzie Insider Preview i trafi do szerszej publiczności w ramach Anniversary Update. Narzędzie to pozwala odnaleźć najbardziej typowe problemy z aktywacją, wliczając w to zmiany sprzętowe, a następnie pomaga znaleźć rozwiązanie. Przykładowo, gdy komputer posiada cyfrową licencję dla Windows 10 Pro z wcześniej zainstalowanego i aktywowanego builda Windows 10, a następnie przez przypadek zainstalujemy na nim Windows 10 Home, Activation Troubleshooter automatycznie poprowadzi użytkownika do opcji aktualizacji do wersji Pro i aktywowania jej. Narzędzie znajdziemy w aplikacji Ustawienia, w menu Aktualizacja i zabezpieczenia > Aktywacja. Microsoft podkreśla przy tym, że buildy Windows 10 Insider Preview z założenia powinny być instalowane na urządzeniach z legalnym systemem (Genuine Windows).

  Build 14367

  Microsoft wprowadził też inne zmiany, bazujące na sugestiach użytkowników. Pojawiła się możliwość połączenia konta Microsoft (MSA) z aktywowaniem cyfrowej licencji systemu, począwszy od tego builda Insider Preview. Jeśli już użyliśmy konta Microsoft do logowania się na aktywowanym komputerze z Windows 10 Home lub Pro, MSA będzie automatycznie podlinkowane. Połączenia z kontem Microsoft można też używać do ponownego aktywowania legalnego (Genuine) urządzenia z Windows 10 przy wykorzystaniu narzędzia Troubleshooter w razie napotkania problemów z aktywacją.

  W prawdziwej nawałnicy buildów, jakiej doświadczamy od paru tygodni, pojawiło się miejsce na temat, który od samego początku istnienia Windows 10 wzbudzał wiele pytań, a niektóre pozostawiał bez jasnej odpowiedzi. Wiąże się to ze specyfiką Windows 10, który automatycznie przypisuje swoją licencję do komputera niejako na zasadzie wersji OEM. Activation Troubleshooter pozwoli nie tylko zachować pewność co do legalności naszej kopii Windows, ale też rozwiązać ewentualne problemy.

  To wszystkie z nowości funkcjonalnych w buildzie 14371. Twórcy systemu zostawili oczywiście na deser pakiet poprawek i usprawnień, którym podzielimy się z Wami już za moment.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło: https://blogs.windows.com/windowsexperience/2016/06/22/announcing-windows-10-insider-preview-build-14371-for-pc/

  Polecamy również w kategorii Windows 10