Windows 10: build 15048 do pobrania za darmo jako obraz ISO

Windows 10: build 15048 do pobrania za darmo jako obraz ISO

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
02:15
15.03.2017
0 komentarzy
2332 wyświetlenia

Sześć dni temu Microsoft wrzucił kompilację 15048 do Slow Ring, co oznacza pierwszą w tym kręgu kompilację PC od połowy grudnia. W tym czasie Microsoft przełamał tradycję, jako ISO wydając buidly z kręgu Fast. Tak czy inaczje wersja 15048 nie wniosła już zbyt wiele pod względem nowych funkcji, jednak wprowadziła całkiem sporo poprawek, co w ostatnich tygodniach dzielących nas od premiery Creators Update wydaje się najważniejsze. Kompilacje z kręgu Slow są naturalnymi kandydatami do wydania jako obraz ISO, co właśnie się stało.

Obraz w formacie ISO przyda się zwłaszcza tym, którzy chcą przetestować przedpremierowe funkcje Windows 10, ale nie chcą lub nie mogą aktualizować systemu z poziomu wcześniejszych kompilacji Insider Preview. W ten sposób swoją przygodę z programem poglądowym można rozpocząć praktycznie od zera - wystarczy wypalić obraz na płycie lub stworzyć nośnik instalacyjny USB, a następnie dokonać czystej instalacji. Można także plik ISO uruchomić w maszynie wirtualnej, aby wszystko testować w odizolowanym środowisku.

Kompilację 15048 możemy pobrać w kilku dostępnych edycjach:

Windows 10 Insider Preview - Build 15048 w polskiej wersji językowej można bezpłatnie pobrać ze strony Windows Insider Preview Downloads. Wciąż dostępne są też obrazy poprzedniej kompilacji wydanej jako ISO - 15042.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.neowin.net/news/windows-10-for-pcs-build-15048-isos-are-now-available

Polecamy również w kategorii Windows 10

Komentarze

Skomentuj

Autor