Menu kategorii
 • Windows 10 IoT Core także dla zastosowań komercyjnych

  Windows 10 IoT Core także dla zastosowań komercyjnych

   Krzysztof Sulikowski
  Krzysztof Sulikowski
  19:28
  05.12.2015
  4499 wyświetleń

  Windows 10 IoT Core to specjalna edycja systemu, przygotowana dla urządzeń z segmentu Internet of Things. W sierpniu tego roku została udostępniona za darmo, lecz z pewnymi ograniczeniami. Microsoft postanowił udostępnić system również twórcom i firmom komercyjnym, wliczając w to partnerów OEM i ODM.

  Obok darmowe edycji Windows 10 IoT Core, która dostarcza automatycznych aktualizacji, Microsoft przedstawia Windows 10 IoT Core Pro, dedykowany producentom OEM, który posiada możliwość kontrolowania aktualizacji i ich dystrybucji poprzez Windows Server Update Services. Ma to zapewnić większą elastyczność, idącą w parze z bezpieczeństwem urządzeń. Windows 10 IoT Core, zorientowany na niewielkie i niedrogie urządzenia, nie jest bynajmniej jedyną wersją tego systemu. Windows 10 IoT Enterprise wnosi biznesowe funkcje do szerokiej gamy produktów z zakresu sprzedaży, produkcji, zdrowia, finansów i innych gałęzi przemysłu. Windows 10 IoT Mobile Enterprise dodaje do tego aspekt mobilny i jest ukierunkowany na scenariusze z wykorzystaniem naturalnego doświadczenia użytkownika.

  Windows 10 IoT

  Pojawienie się komercyjnej wersji Core wiąże się ze wzrostem zainteresowania niewielkimi platformami IoT ze strony producentów OEM/ODM. Jak donosi Microsoft, tegoroczna sprzedaż Raspberry Pi w ponad jednej trzeciej przypadła w udziale zastosowaniom komercyjnym lub przemysłowym. Specjalna wersja Windows 10 IoT Core pomoże więc producentom w zoptymalizowaniu swoich rozwiązań, jako że platforma była początkowo dedykowana twórcom prywatnym. Microsoft uprościł też procedury komercjalizacji produktów z Windows 10 IoT Core, dzięki czemu można m. in. bezpłatnie uzyskać prawa do sprzedaży produktu z zainstalowanym systemem.

  Windows 10 IoT Core w ciągu ostatnich 18 miesięcy uzyskał wparcie dla Rapberry Pi 2, DragonBoard 410C, MinnowBoard MAX, Windows Remote Arduino, Windows Virtual Shields for Arduino, Arduino Wiring i UWP Lighting. Teraz ze wszystkich tych platform mogą korzystać także komercyjni producenci. Wszystkie niezbędne narzędzia i pakiety znajdziemy na stronie Windows Dev Center.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło: https://blogs.windows.com/windowsexperience/2015/12/03/whats-new-for-windows-10-iot-this-fall/

  Polecamy również w kategorii Windows 10