Windows 10 Insider Preview z nowym buildem 14905 dla PC

Windows 10 Insider Preview z nowym buildem 14905 dla PC

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
14:40
18.08.2016
3435 wyświetleń

Na początku miesiąca do użytkowników ogólnodostępnego wydania Windows 10 trafiła aktualizacja Anniversary Update, a do mobilnego wydania systemu dotarła przedwczoraj. Nadszedł więc czas na pierwsze wydania w Development Branch, które celują już w gałąź Redstone 2. Dalszy rozwój systemu ciągle trwa i możemy przekonać się o tym, pobierając nową kompilację 14905 dla PC i urządzeń mobilnych. Jest ona już dostępna dla Insiderów w kręgu Fast.

Co zostało poprawione w buildzie 14905 dla PC?

  • Rozwiązano problem, powodujący wyświetlanie dużej pustej przestrzeni między paskiem adresu a zawartością witryny po uruchomieniu nowej karty w Microsoft Edge.
  • Poprawiono tryb skanowania w aplikacji Narrator, która wspiera teraz nawigację za pomocą skrótów klawiszowych CTRL + ALT + HOME oraz CTRL + ALT + END.
  • Microsoft Edge obsługuje nowy skrót klawiszowy CTRL + O, za pomocą którego uruchamiamy ustawienia paska adresu.
  • Rozwiązano problem z funkcjami Sketchpad i Screen Sketch, wysypującymi się po dwukrotnej próbie zmiany koloru rysowania, gdy wyświetlona jest linijka.

Co wymaga poprawy w buildzie 14905 dla PC?

  • Usunięto debugowanie jądra powyżej 1394, ale będzie dołączone do następnego wydania. Jak to obejść? Szczegóły można podejrzeć na stronie Debugging Tools for Windows Blog.
  • Adobe Acrobat Reader wysypuje się przy próbie uruchomienia. Użytkownik może skorzystać w tym buildzie z innego czytnika PDF.
  • Zamiana tekstu na mowę przez Cortanę nie działa w tym buildzie. Asystentka nie może więc na przykład przeczytać treści SMS-a, opowiadać żartów, odtwarzać powiadomień głosowych etc.
  • Po kliknięciu przycisku Zasilanie w menu Start nie otworzy się wysuwana lista opcji, a menu Start zostanie zamknięte. By zamknąć komputer w standardowy sposób, możemy tymczasowo kliknąć ikonę Start prawym przyciskiem myszy (WIN + X) i dojść do tych samych opcji w menu Zamknij lub wyloguj się.
  • Yahoo Mail, Trivia Crack, Google, Skype Translator Preview i prawdopodobnie kilka innych aplikacji wysypuje się w tej kompilacji z uwagi na zmiany w platformie Windows.
  • Aplikacja Ustawienia w niektórych edycjach Windows 10 może wysypywać się podczas nawigacji do niektórych stron. Jest to spowodowane brakującym plikiem .dll i ma zostać wkrótce naprawione.

Są to wszystkie znane poprawki i problemy z najnowszą kompilacją poglądową dla PC. Jak widzimy, brak tu nowości funkcjonalnych. Nie jest to jednak specjalne zaskoczenie, bowiem zgodnie z zapowiedzią Dony Sarkar pierwsze buildy z gałęzi Redstone 2 będą nastawione raczej na zmiany strukturalne (także w zunifikowanym jądrze systemowym - OneCore). Napływu bardziej przełomowych z punktu widzenia użytkownika funkcji spodziewamy się raczej w następnych miesiącach.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://blogs.windows.com/windowsexperience/2016/08/17/announcing-windows-10-insider-preview-build-14905-for-pc-mobile/

Polecamy również w kategorii Windows Insider