Windows 10 Insider Preview: poprawki i znane błędy w buildzie 14931 dla PC

Windows 10 Insider Preview: poprawki i znane błędy w buildzie 14931 dla PC

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
01:02
22.09.2016
3356 wyświetleń

Przed paroma chwilami Microsoft wypuścił nową kompilację Windows 10 Insider Preview dla kręgu Fast, oznaczoną numerem 14931. Jest ona już dostępna do pobrania, a jej zawartość opisaliśmy w poprzednim poście. To pierwszy nowy build od czasu 14926 sprzed tygodnia. Tym razem kompilacja przeznaczona jest tylko dla PC - być może build mobilny o tym samym numerze pojawi się nieco później. Więcej informacji na ten temat znajdziecie na końcu tego wpisu! Tymczasem rzućmy okiem na wprowadzone poprawki i znane błędy.

Co zostało poprawione w buildzie 14391 dla PC?

  • Rozwiązano problem z czarnym ekranem, który pojawiał się po wylogowaniu i próbie zalogowania na inne konto użytkownika. Był to dość poważny błąd, bowiem wymagał ponownego uruchomienia komputera.
  • Rozwiązano problem z działaniem wbudowanych aplikacji, takich jak Kalkulator, Alarmy i zegar czy Rejestrator głosu, które nie uruchamiały się po aktualizacji systemu.

Co wymaga poprawy w buildzie 14391 dla PC?

  • Podczas korzystania z Narratora i Muzyki Groove, jeśli najedziemy kursorem na pasek postępu odtwarzanego utworu, Narrator będzie nieustannie odczytywał czas co sekundę, co uniemożliwia słuchanie muzyki i innych komunikatów Narratora. Ten i trzy kolejne problemy znane są jeszcze z builda 14926.
  • Oracle VM VirtualBox wysypuje się przy próbie uruchomienia.
  • Opcjonalne komponenty mogą nie działać w tym buildzie. By przywrócić ich działanie, w aplikacji Ustawienia wyszukujemy "Włącz lub wyłącz funkcje systemu Windows" i wybieramy z listy dodatkowe komponenty. Będą one aktywne po restarcie systemu.
  • Nie działa nawigacja klawiszem Tab w aplikacji Ustawienia. Można jednak nawigować za pomocą strzałek.
  • Aplikacje i gry Tencent wywołują niebieski ekran śmierci (BSOD).

Co z równoległą kompilacją Windows 10 Mobile?

Na sam koniec przytoczymy w całości obiecany komunikat od Dony Sarkar z zespołu Windows Insider: "Nadal sprawdzamy dwa problemy, które pojawiły się w mobilnym buildzie 14926 z zeszłego tygodnia. Po aktualizacji do builda 14926 niektórzy Insiderzy zgłaszali, że menu wpisywania kodu PIN przestało być widoczne, przez co niemożliwe było odblokowanie telefonu nawet po ponownym uruchomieniu, a niektóre telefony straciły możliwość używania ich karty SIM. W obu przypadkach twardy reset rozwiązuje problem. W oparciu o feedback, który otrzymaliśmy od Insiderów, zdecydowaliśmy nie wypuszczać nowego builda Mobile w tym tygodniu, zanim ukończymy poprawki dla tych dwu problemów".


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://blogs.windows.com/windowsexperience/2016/09/21/announcing-windows-10-insider-preview-build-14931-for-pc/

Polecamy również w kategorii Windows Insider