Windows 10 Insider Preview Build 14316 - lista poprawek i błędów

Windows 10 Insider Preview Build 14316 - lista poprawek i błędów

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
21:55
06.04.2016
4198 wyświetleń

Dziś ukazał się nowy poglądowy build Windows 10, oznaczony numerem 14316. Zawiera on całą masę nowości funkcjonalnych, które za parę miesięcy ukażą się w "rocznicowej aktualizacji" Windows 10 Anniversary Update. Wszystkie nowe funkcje opisaliśmy dokładnie w newsie "Windows 10 Insider Preview Build 14316 - przegląd nowości". Jako że kompilacja ukazała się w Fast ring, nie jest pozbawiona błędów, ale też i poprawek. Zobaczmy, z czym możemy mieć do czynienia w trakcie użytkowania nowego builda.

Co poprawiono w buildzie 14316 dla PC:

 • Rozwiązano problem, który występował na niektórych PC z układami TPM (np. ASUS Zenbook UX31) i powodował przeskakiwanie dźwięku a także skokowy ruch w trakcie korzystania z trackpada. Było to związane z procesem w tle o nazwie tpm-maintenance.
 • Rozwiązano problem z wyświetlaniem błędu w przypadku używania Hyper-V ze skonfigurowanym adapterem sieciowym w Virtual Switch.
 • Poprawki kosmetyczne otrzymał interfejs Wi-Fi. Ponadto rozwiązano problem z wyświetlaniem znaków w trakcie wpisywania hasła do Wi-Fi.
 • Rozwiązano problem, który powodował wysypywanie Eksploratora Windows w trakcie użytkowania aplikacji pełnoekranowych PowerPoint czy Remote Desktop na komputerach z wieloma monitorami.
 • Rozwiązano problem z Cortaną, która nie wyświetlała stron z Ustawień w wynikach wyszukiwania.
 • Po kliknięciu powiadomienia po zainstalowaniu aktualizacji w Windows Update zostaniemy przeniesieni do historii aktualizacji.
 • Rozwiązano problem z przemieszczającymi się czasem ikonami aplikacji desktopowych (Win32) w menu Start po zaktualizowaniu do nowego builda.
 • Rozwiązano problem z opcjami "Zaktualizuj i uruchom ponownie" i "Zaktualizuj i zamknij", które nie zawsze rozpoczynały pobieranie aktualizacji.

Lista znanych błędów w buildzie 14316 dla PC:

 • Emulator Windows 10 Mobile i HoloLens w Visual Studio nie będzie działał z uwagi na błąd w uwierzytelnianiu. Deweloperzy, którzy chcą koniecznie korzystać z tych emulatorów, powinni tymczasowo przejść do Slow ring i nie pobierać tego builda.
 • Microsoft nadal pracuje nad problemami z Narratorem i innymi aplikacjami działającymi jako czytniki ekranu, które nie są w stanie przeczytać tekstu z Feedback Hub, Cortany i innych aplikacji.
 • Podczas pobierania dużych plików w Microsoft Edge proces może zatrzymać się na 99%. Można to tymczasowo obejść, zmieniając nazwę pobranego pliku po zamknięciu przeglądarki. Pliki wówczas nie są automatycznie sprawdzane, więc powinny pochodzić z zaufanych źródeł (tym niemniej możemy je przeskanować programem antywirusowym).
 • W niektórych przypadkach próba uruchomienia Trybu deweloperskiego może wysypać aplikację Ustawienia. Można wtedy użyć innej metody przejścia na ten tryb.
 • Powiadomienia z niektórych aplikacji mogą wyświetlać jedynie ikonę, lecz w Centrum Akcji zobaczymy już cały tekst.

To już wszystko, co na temat builda 14316 opublikował Microsoft. Gdybyście znaleźli nieznane dotąd nowości, możecie podzielić się nimi w komentarzach!


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://blogs.windows.com/windowsexperience/2016/04/06/announcing-windows-10-insider-preview-build-14316/

Polecamy również w kategorii Windows Insider