Windows 10 Insider Preview - co nowego w buildzie 14279?

Windows 10 Insider Preview - co nowego w buildzie 14279?

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
21:24
06.03.2016
3689 wyświetleń

Częstotliwość ukazywania się poglądowych kompilacji Windows 10 stała się w tym roku wyższa niż kiedykolwiek. Po nieco ponad tygodniu od lutowego builda 14271 ukazał się build 14279. Jest on dostępny dla insiderów w kręgu Fast i zawiera kilka nowości funkcjonalnych, jak również poprawek błędów. Najważniejsze nowości dotyczą głównie asystentki Cortana, która otrzymała wsparcie dla kilku nowych języków. Jakich? Dowiecie się poniżej.

Wraz z nadejściem builda 14279 asystentka Cortana rozpozna mowę i sama przemówi do użytkowników z Meksyku (hiszpański), Brazylia (portugalski) i Kanady (francuski). Każda z tych wersji językowych jest dostosowana do regionu i lokalnego akcentu. Asystentka została też wyposażona w nową funkcję zapamiętywania i ustawiania szczegółowych przypomnień. Można na przykład zapisać tytuł książki, którą chcemy przeczytać, mówiąc "przypomnij mi, żebym przeczytał [tytuł książki]" lub tworzyć listy zadań, mówiąc "przypomnij mi, żebym umył samochód". Istnieje opcja ustawienia konkretnych szczegółów takiego zadania, na przykład lokalizacja, czas i osoby. Cortana może wówczas wyświetlić przypomnienie przy najbardziej sprzyjających i adekwatnych warunkach.

Build 14279 wprowadza nowe doświadczenie logowania. Windows 10 miał dotychczas oddzielne tła dla ekranu blokady i ekranu logowania. Zostały one ujednolisone, przez co ekran logowania ma teraz tło ekranu blokady. To samo rozwiązanie wprowadzono do Windows 10 Mobile. Użytkownicy Windows Spotlight powinni zaobserwować zmianę w następnym buildzie. Ostatnią z nowości funkcjonalnych jest ulepszone wsparcie dla japońskiej wersji IME.

Szczegółowa lista błędów i poprawek obejmuje w sumie 10 pozycji, spośród których warto wymienić rozwiązane problemy z Microsoft Edge, Cortaną, kopiowaniem i przenoszeniem plików a także ze sterownikami. Jako, że build 14279 przynależy do Fast ring, nie jest wolny od błędów. Dotyczą one m.in. urządzeń Surface Pro 3, Surface Pro 4 i Surface Book, wychodzenia z hibernacji, pakietów chroniących Kaspersky, systemowego traya, niektórych aplikacji czy łączności Wi-Fi z zabezpieczeniami WEP.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://blogs.windows.com/windowsexperience/2016/03/04/announcing-windows-10-insider-preview-build-14279/

Polecamy również w kategorii Windows Insider