Windows 10  Insider Preview: build 14267 trafił do Fast Ring

Windows 10 Insider Preview: build 14267 trafił do Fast Ring

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
22:33
18.02.2016
3714 wyświetlenia

W tym roku program Windows Insider zmienił swoje oblicze. Po pierwsze, nowe buildy ukazują się znacznie częściej. Po drugie, wprowadzono nowy model ich pozyskiwania - Release Preview. Po trzecie, zmieniły się kryteria obowiązujące w Fast ring - nie są one tak restrykcyjne, a wersja beta nabiera tu dosadniejszego znaczenia. Po czwarte, pojawiła się nowa opcja dla użytkowników Windows 10 Education, o której napiszemy w dalszej części. Dziś ukazał się kolejny build Insider Preview na PC. Niespodziankę stanowi dość sporo (jak na ostatnie czasy) nowości funkcjonalnych, które idą w parze z poprawkami błędów.

Na początek rzucimy okiem na nowości funkcjonalne:

Ułatwione wyszukiwanie muzyki w Cortanie: w interfejsie Cortany pojawiła się nowa ikonka (na zrzucie ekranu poniżej). Możemy teraz aktywować panel asystentki i kliknąć ikonkę wyszukiwania muzyki, by znaleźć aktualnie odtwarzany utwór poprzez rozpoznawanie dźwięków.

Windows 10

Poprawiony panel Ulubionych w Microsoft Edge: gdy panel jest włączony, można kliknąć go prawym przyciskiem myszy i wybrać pokazywanie samych ikon lub ikon z tekstem oraz stworzenie nowego folderu.

Windows 10

Wyszyść dane przeglądania po zamknięciu Edge: by usunąć dane z bieżącej sesji po jej zakończeniu, należy kliknąć ikonę trzech kropek, znajdującą się w prawym górnym rogu przeglądarki i wejść do Ustawień. Tam znajdziemy opcje czyszczenia danych przeglądarki, spośród których możemy wybrać opcję każdorazowego usuwania danych, gdy zamykamy przeglądarkę.

Poprawki dla okienka pobierania w Microsoft Edge: możemy teraz skonfigurować Ustawienia pobierania, by okienko pobierania pytało użytkownika, gdzie zapisać plik.

Messaging + Skype: do wiadomości można dodać załącznik w postaci pliku graficznego, klikając ikonę spinacza. Można także wykonać zdjęcie kamerką i dodać je do wiadomości.

Lista poprawek w buildzie 14267 obejmuje sześć pozycji:

  • Funkcja "Zresetuj ten PC" w Ustawieniach działa już poprawnie.
  • Błąd związany z WSClient.dll nie będzie się pojawiał po zalogowaniu.
  • Frontowa kamera będzie działać poprawnie na urządzeniach z Intel RealSense.
  • Przywrócono całą funkcjonalność w Windows Hello.
  • Ilość miejsca na dysku (a konkretnie partycji systemowej) wyświetla się poprawnie.

Lista znanych błędów dotyczy tym razem jedynie użytkowników korzystających z Hyper-V. W określonych warunkach może nie być możliwe połączenie z Internetem.

Na koniec obiecana wiadomość dla użytkowników Windows 10 w wersji Education. Mogą oni teraz dołączyć do programu Windows Insider i otrzymywać buildy Insider Preview. Pomoże to w doskonaleniu systemu dla klientów edukacyjnych. Windows 10 Education jest dostępny poprzez Microsoft Volume Licensing. Pojedynczy uczniowie/studenci szkół, uczestniczących w programie DreamSpark lub spełniający inne warunki także mogą pobrać tę wersję systemu.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://blogs.windows.com/windowsexperience/2016/02/18/announcing-windows-10-insider-preview-build-14267/

Polecamy również w kategorii Windows Insider