Menu kategorii
 • Więcej prywatności w Microsoft Teams dzięki Customer Lockbox

  Więcej prywatności w Microsoft Teams dzięki Customer Lockbox

   Krzysztof Sulikowski
  Krzysztof Sulikowski
  15:31
  17.09.2021
  1443 wyświetlenia

  Customer Lockbox to funkcjonalność Microsoft 365, która zapewnia, że Microsoft nie może uzyskać dostępu do zawartości chmury użytkownika w celu wykonania operacji bez jego wyraźnej zgody. Funkcjonalność jest już oferowana w Exchange Online, SharePoint Online, OneDrive for Business i Azure. Wkrótce ma trafić również do Microsoft Teams.

  Czasami inżynierowie Microsoft są proszeni o rozwiązywanie problemów związanych z usługami Microsoft 365. Zwykle robią to za pomocą rozbudowanych narzędzi telemetrycznych i debugowania, jednak w niektórych przypadkach pomoc techniczna musi uzyskać dostęp do zawartości firmy w celu ustalenia przyczyny i rozwiązania problemu.

  Customer Lockbox wymaga, aby inżynier poprosił administratorów firmy o dostęp — jako ostatni krok w procesie zatwierdzania. Daje to administratorom możliwość zatwierdzenia lub odrzucenia prośby i zapewnienia większą kontrolę nad dostępem do firmowych treści. W przypadku wyrażenia zgody inżynier będzie mógł wykonać analizę przyczyn źródłowych (RCA).

  Customer Lockbox for Microsoft Teams (ID 86190) widnieje już w harmonogramie zmian w Microsoft 365 jako funkcjonalność obecnie rozwijana. Datę ogólnej dostępności ustalono na marzec 2022 roku, ale testy z Office Insiderami powinny zacząć się dużo wcześniej.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło: https://www.neowin.net/news/teams-is-getting-customer-lockbox-so-microsoft-cannot-access-your-data-without-your-approval/

  Polecamy również w kategorii Teams