Więcej ikon w stylu Fluent w Windows 10 (build 21390 w Dev Channel)

Więcej ikon w stylu Fluent w Windows 10 (build 21390 w Dev Channel)

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
20:16
26.05.2021
4039 wyświetleń

Microsoft wypuścił dzisiaj nową kompilację Windows 10 Insider Preview w kanale deweloperów (dawnym Fast Ring). Najważniejszymi punktami na liście zmian są aktualizacje ikon i nowe możliwości Windows Terminala. Prócz tego pojawiło się kilka poprawek. Pełną listę zmian w naszym opracowaniu jak zwykle znajdziecie poniżej.

Co nowego w kompilacji 21390 w Dev Channel?

Zmiany i ulepszenia

 • W ramach trwających ulepszeń ikonografii Menedżer zadań i instalatory MSI mają teraz nowe ikony w stylu Fluent Design.

  Menedżer zadań instalatory MSI

 • Windows 10 pozwala teraz ustawić Windows Terminal Preview jako domyślny emulator terminala. Oznacza to, że dowolna aplikacja wiersza poleceń będzie otwierana wewnątrz wybranego terminala (np. dwukrotne kliknięcie PowerShell otworzy go domyślnie w oknie Windows Terminal Preview). Ustawienie można znaleźć zarówno we właściwościach konsoli, jak też w interfejsie ustawień Windows Terminal Preview.

Poprawki

 • Rozwiązano problem z wiadomościami i zainteresowaniami na pasku zadań, które wyświetlały się rozmyte w niektórych rozdzielczościach i współczynników skalowania.
 • Rozwiązano problem z nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych znaków interpunkcyjnych, gdy językiem wyświetlania był chiński.
 • Rozwiązano problem z wysypywaniem się svchost.exe w związku z plikiem cdp.dll.
 • Rozwiązano problem wpływający na niezawodność menu Start w ostatnich buildach.
 • Rozwiązano problem występujący podczas korzystania z trybu ciemnego — tekst w polu wyszukiwania Eksploratora plików wyświetlał się czarny na czarnym tle. Rozwiązanie dotyczy tylko tego problemu z ciemnym motywem w Eksploratorze plików, a Microsoft nadal bada drugi związany z ciemnym motywem i występujący podczas korzystania z wyszukiwania na pasku zadań.
 • Rozwiązano problem, w wyniku którego folder mógł nie zachowywać fokusa klawiatury po zmianie nazwy w Eksploratorze plików.
 • Rozwiązano problem z Menedżerem zadań, który wyświetlał nieprawidłową ikonę niektórych procesów.
 • Rozwiązano drugi problem z kodem błędu 0xc1900101, który powodował wysypywanie się niektórych urządzeń podczas aktualizacji do tego builda.

Znane problemy

 • Aplikacja Aparat nie respektuje jeszcze domyślnych ustawień jasności z nowej strony Ustawień.
 • Microsoft bada problemy z nieprawidłowym wyświetlaniem elementów wyszukiwania (takich jak pole wyszukiwarki w Eksploratorze plików) w ciemnym motywie.
 • [News and interests] Microsoft bada problemy z menu wiadomości, które może okazjonalnie migać w lewym górnym rogu ekranu po kliknięciu jego przycisku na pasku zadań.

Aktualizacja 07.06.2021: Microsoft wypuścił aktualizację zbiorczą do builda 21390.1000 (KB5004071), która nie zawiera żadnych nowości, a służy jedynie do celów testowych.

Aktualizacja 10.06.2021: Microsoft wypuścił aktualizację zbiorczą do builda 21390.1010 (KB5004092), która nie zawiera żadnych nowości, a służy jedynie do celów testowych.

Aktualizacja 14.06.2021: Gigant udostępnia następną aktualizację zbiorczą w tym samym stylu. Update oznaczony identyfikatorem KB5004123 podnosi numer kompilacji do 21390.2025 .


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://blogs.windows.com/windows-insider/2021/05/26/announcing-windows-10-insider-preview-build-21390/

Polecamy również w kategorii Listy zmian w kompilacjach