Widżety od twórców zewnętrznych mogą wkrótce pojawić się w Windows 11

Widżety od twórców zewnętrznych mogą wkrótce pojawić się w Windows 11

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
16:30
17.01.2022
2126 wyświetleń

W czerwcu zeszłego roku, jeszcze parę dni przed oficjalną zapowiedzią Windows 11 zaczęły krążyć plotki o możliwych widżetach od zewnętrznych deweloperów. Premierowe wydanie systemu zawierało tylko widżety Microsoftu, a wsparcie dla tych pozostałych miało nadejść później. Właśnie znaleźliśmy tego mocne potwierdzenie.

FireCube, jeden ze znanych leaksterów Microsoftu, umieścił na Twitterze dowody, które potwierdzają wcześniejsze raporty. Przeciek w formie zrzutów ekranu z bliżej nieokreślonego wykazu sugeruje możliwe sposoby publikowania niestandardowych (niemicrosoftowych) widżetów, ich obsługiwane formy i technologię ich implementacji.

Widżety w Windows 11

Informacje te mówią o publikowaniu widżetów w Microsoft Store, a także na tablicy widżetów (Widget Board). To rekomendowane przez Microsoft sposoby, które poprawiają widoczność aplikacji. Podano też szczegóły dotyczące rejestracji spakowanych i niespakowanych aplikacji, a także wsparcia dla widżetów webowych. Wykaz mówi też, że "więcej nadejdzie później", co znaczy, że mogą pojawić się dodatkowe sposoby publikacji widżetów lub obsługa innych ich rodzajów.

Widżety w Windows 11

Wygląda też na to, że karty adaptacyjne będą mogły posłużyć do integracji tych nadchodzących widżetów z Windows 11. "Adaptive Cards" jako "agnostyczne platformowo fragmenty UI" zostały zaprojektowane właśnie w celu integracji z hostem takich doświadczeń, jak widżety. Zapewniają one "automatyczny styl dostosowany do doświadczenia hosta" i "niskie zużycie pamięci i CPU". Karty adaptacyjne mają też być łatwym "dla każdego" sposobem na implementację widżetów.

Widżety w Windows 11

Informacje te sugerują dodanie obsługi zewnętrznych widżetów w którejś z kolejnych aktualizacji Windows 11 — możliwe, że 22H2, a możliwe też, że którejś z wcześniejszych aktualizacji miesięcznych. Zanim jednak do tego dojdzie, jako pierwsi spodziewać się jej mogą Insiderzy w Dev Channel.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.neowin.net/news/third-party-widgets-could-soon-arrive-on-windows-11-suggests-leak/

Polecamy również w kategorii Windows 11