Widok pojedynczego okna i suwak zoomu w aplikacji Wycinanie i szkicowanie

Widok pojedynczego okna i suwak zoomu w aplikacji Wycinanie i szkicowanie

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
22:56
23.07.2019
1136 wyświetleń

Słynny, zasłużony w bojach klawisz Print Screen jest powszechnie używany do dziś, jednak Microsoft od czasu Windows Visty rozwija bardziej funkcjonalne narzędzia do tworzenia zrzutów ekranu. Początkowo było to Narzędzie wycinania, które zastąpiła funkcja Szkic ekranu w ramach Windows Ink. Ostatecznie przy okazji wydania October 2018 Update funkcja ta została wydana jako samodzielna aplikacja Wycinanie i szkicowanie. Jej rozwój trwa do tej pory, o czym możemy się przekonać, sprawdzając dzisiejszą listę zmian.

Wycinanie i szkicowanie zostało zaktualizowane do wersji 10.1907.1991.0, wprowadzającej kilka nowości:

  • Wiele okien: jest to nowa opcja w ustawieniach aplikacji, która może zostać wyłączona, aby nowe zrzuty ekranu wyświetlały się w tym samym oknie, co wykonane poprzednio. Do tej pory wszystkie zrzuty ekranu otwierał się domyślnie w nowych oknach.
  • Wycinanie i szkicowanie

  • Funkcjonalność zoomu: aplikacja została wyposażona w suwak, który pozwala płynnie przybliżać i oddalać zrzut ekranu. Jest też przycisk podglądu w rzeczywistym rozmiarze.
  • Wycinanie i szkicowanie

  • Nowa, kolorowa ikona: wraz z tą aktualizacją zmienia się również ikona narzędzia. Pojawiła się ona jako nowe logo w samej aplikacji. Nie wiemy jeszcze, czy zastąpi ona dotychczasową ikonę w Windows.
  • Wycinanie i szkicowanie

Reklama

Z raportów wynika, że zmiany nie są jeszcze widoczne dla użytkowników, ale prawdopodobnie niedługo będą. Jako pierwsi najprawdopodobniej zobaczą je Insiderzy w Fast Ring. Aplikację Wycinanie i szkicowanie można pobrać bezpłatnie z Microsoft Store.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: http://www.aggiornamentilumia.it/2019/07/23/cattura-e-annota-snip-and-sketch-in-arrivo-una-nuova-gestione-degli-screen-funzionalita-zoom-e-forse-una-nuova-icona/

Polecamy również w kategorii Oprogramowanie