Widok i opcje

Widok i opcje

 Dawid Długosz
Dawid Długosz
00:00
20.08.2007
1 komentarz
2657 wyświetleń

Zobaczmy jak dostosować wygląd Kalendarza systemu Windows według uznania i potrzeb. Naciskamy przycisk menu Widok. Następnie możemy z dostępnych opcji wybrać kryterium na podstawie, którego będzie wyświetlana zawartość kalendarza. Do wyboru jest Dzień, Tydzień oraz Miesiąc. W tym samy menu ukryjemy moduły Okienko nawigacji, lub Okienko szczegółów. Wystarczy, iż odznaczymy stosowną opcję. Poszerzymy w ten sposób główny obszar roboczy aplikacji.

Przechodząc do menu Plik\Opcje otworzymy moduł, w którym pogrupowane, w postaci sekcji, zostały opcje konfiguracyjne dotyczące programu. Pierwszą pozycją są ustawienia Kalendarza. Określamy tutaj kiedy zaczyna się pierwszy dzień tygodnia oraz tygodnia roboczego. Pozostawiamy włączoną opcję Przypomnienia powinny być pokazywane, gdy Kalendarz systemu Windows nie jest uruchomiony, jeśli chcemy być powiadamiani przez program, gdy jest on wyłączony. Pole wyboru Odtwórz dźwięk dla przypomnień odpowiada za powiadomienia za pomocą odgłosu o zdarzeniu. Natomiast zaptaszenie Wyświetl informacje o strefie czasowej spowoduje, iż taka informacja będzie pokazywana w głównym module programu. Kolejno definiujemy opcje dla Terminów. Wybieram z rozwijanej listy Długość domyślną (w zakresie od 15 min. do 2 h.) i określamy Przypomnienia domyślne (w zakresie od 0 min. do 2 tygodni). Zadania pozwalają skonfigurować sposób zachowania programu dla tych zdarzeń. Z rozwijalnej listy wybieramy Godzinę przypomnienia, Kolor zadań zaległych oraz Liczbę dni, po których wykonane zadania zostaną ukryte. Zmiany zatwierdzamy kontrolką OK.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło:

Polecamy również w kategorii Kalendarz systemowy

Komentarze

  • <p><span>Dlaczego<br />Windows Media Player nie powtarza zwiastunu czy innego krotkiego klipu<br />w oknie przegladarki firefox oraz wylacza 200% zoom??? mimo iz w samym odtwarzaczu jest taka<br />opcja wlaczona... mowa o pluginie wmp do firefox, jak wiadomo po<br />zainstalowaniu go mozna ogladac klipy ze stron w samym oknie<br />przegladarki bez uruchamiania okna samego odtwarzacza, jednak nie mozna<br />ustawic na stale zoom 200% oraz trybu powtarzania, przeciez to jest<br />chore, i czym tu sie zachwycac caly microsoft jest do bani a ten plugin<br />to tylko w teori ulatwia korzystanie.</span></p>

Skomentuj

Autor