Menu kategorii
 • Widok 3x3 w połączeniach Teams to za mało? Microsoft zapowiada 7x7

  Widok 3x3 w połączeniach Teams to za mało? Microsoft zapowiada 7x7

   Krzysztof Sulikowski
  Krzysztof Sulikowski
  14:03
  03.06.2020
  737 wyświetleń

  W zeszłym miesiącu do Teams został wprowadzony widok 3x3. Chodzi konkretnie o większą liczbę uczestników z kamerami na jednym ekranie. Dotychczas wynosiła ona 4 i została zwiększona do 9. Układ dostosowuje się w zależności od liczby uczestników oraz przepustowości łącza użytkownika, zmieniając liczbę wyświetlanych obrazów z kamer. Na tym jednak Microsoft nie chce poprzestać.

  Microsoft już wcześniej mówił, że 3x3 to dopiero pierwszy krok i liczba uczestników na jednym ekranie będzie stopniowo zwiększana. Wciąż jednak "Zespoły" pozostają w tyle za Zoomem, który obsługuje nawet 50 obrazów z kamer. CRN.com podaje tymczasem, że Microsoft potwierdza rozszerzenie funkcjonalności do 49 osób. Harmonogram Microsoft Teams obejmuje zwiększenie widoczności osób w połączeniach wideo Teams do 49 — powiedział portalowi rzecznik firmy.

  Zdajemy sobie sprawę, że 3x3 to początek, ale nie wystarczająco wiele — powiedział przedstawiciel firmy na forum Teams w maju. Będziemy nadal pracować, by włączyć więcej obrazów wideo podczas połączenia, a także by dodać wsparcie dla urządzeń mobilnych. Wciąż jednak nie wiemy, kiedy zmiana miałaby zostać wprowadzona.

  W ostatnich miesiącach Microsoft Teams jest rozwijany wyjątkowo intensywnie. Statystyki platformy od czasu wybuchu pandemii poszybowały mocno w górę i zapotrzebowanie na nią jest większe niż kiedykolwiek wcześniej.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło: https://mspoweruser.com/forget-3x3-microsoft-confirms-7x7-video-calling-on-the-way-for-microsoft-teams/

  Polecamy również w kategorii Teams