Web Template Studio już dostępne dla Visual Studio Code

Web Template Studio już dostępne dla Visual Studio Code

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
22:04
15.05.2019
1328 wyświetleń

Microsoft ogłosił dzisiaj wczesne wydanie Web Template Studio, wieloplatformowego rozszerzenia dla Visual Studio Code, które pomagać ma deweloperom w tworzeniu aplikacji webowych w podejściu full-stackowym. Jest ono też odpowiedzią na feedback programistów, którzy chcieli łatwiejszego budowania aplikacji opartych na chmurze. Projekt przypomina nieco Windows Template Studio i to nie tylko z nazwy. Pełni on podobną rolę, z tym że jest przeznaczony dla aplikacji webowych, a nie natywnych aplikacji UWP.

Web Template Studio używa przyjaznego dla dewelopera kreatora, który generuje aplikację i dostarcza ReadMe.md, by dać Wam instrukcje krok po kroku, jak błyskawicznie tworzyć aplikacje. Co najlepsze, Web Template Studio jest open sourcem w GitHub.

Nasza filozofia to pomóc Wam w załadowaniu do Waszych aplikacji tego, co potrzebujecie, ale nie tak, byście musieli usuwać kod i psuć rzeczy. Chcemy też przedstawić najlepsze wzory i praktyki. Web Template Studio znajduje się w ekstremalnie wczesnej fazie rozwoju, ale czujemy, że to dobry czas, aby pokazać je społeczności i zebrać szerzej opinie.

– Clint Rutkas, Senior Technical Product Manager, Windows Developer Team

Na chwilę obecną WebTS wspiera jedną full-stackową ścieżkę aplikacji z React i Node.js. Na podstawie feedbacku od społeczności Microsoft będzie dodawał dalsze wyczekiwane funkcje i frameworki. Sam projekt został opracowany przez stażystów z Microsoft Garage. Instalacja nightly builda jest prosta. Wystarczy udać się na jego stronę w Visual Studio Marketplace i kliknąć "Install". Dodatkowo musimy mieć zainstalowane Node i Yarn.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://blogs.windows.com/buildingapps/2019/05/15/announcing-microsoft-web-template-studio/

Polecamy również w kategorii Visual Studio