Warszawskie Dni Informatyki 2010 - relacja

Warszawskie Dni Informatyki 2010 - relacja

 Adam Stępień
Adam Stępień
00:00
04.05.2010
6065 wyświetleń

Logo Warszawskich Dni Informatyki 2010

W dniach 16-17 marca, w sali kinowej Wojskowej Akademii Technicznej odbyła się największa studencka konferencja IT – Warszawskie Dni Informatyki 2010. Wydarzenie organizowane było przez 6 kół naukowych z warszawskich uczelni, tj. WAT, UW, PW, SGGW, PJWSTK oraz WWSI, przy wsparciu sponsorów - Asseco Poland, HP Polska oraz programu Grasz o staż. Portal CentrumXP.pl został patronem medialnym konferencji. W trakcie 2 dni konferencji pojawiło się ok. 900 osób z Warszawy i całej Polski, a kolejne 200 oglądało konferencję przez Internet. „WDI miały rozpocząć się o godzinie 9:00, jednak ze względu na ogromną ilość chętnych i kolejkę aż od ulicy, oficjalne rozpoczęcie zostało przesunięte o pół godziny” – zauważył Michał Pośnik z zespołu organizacyjnego WDI.

Warszawskie Dni Informatyki 2010

Podczas 2 dni uczestnicy wysłuchali prezentacji prelegentów z Polski i zagranicy, profesjonalistów i studentów. Tematyka przedstawionych prezentacji dotyczyła głównie zagadnień software-deweloperskich. Na tym tle wyróżniała się sesja Pawła Ciesielskiego zarządzającego programem Inwestuj z Asseco, który opowiedział jak zbudować największą firmę w Europie Środkowo-Wschodniej na przykładzie Grupy Asseco.

Warszawskie Dni Informatyki 2010

W czasie samej konferencji miało miejsce wiele wydarzeń towarzyszących takich jak prezentacje sponsorów i partnerów, konkursy gry na konsolach Xbox, konkurs o laptopa oraz najważniejsze z nich – Panel Rektorski. W ramach panelu odbyła się dyskusja z udziałem rektorów (lub przedstawicieli) 6 uczelni współorganizujących wydarzenie i 2 prezesów – Microsoft Polska i Funduszu Inwestycyjnego Asseco. Dyskusja ta dotyczyła rozwoju nauczania wyższego w Polsce oraz współpracy z biznesem. Zostały poruszone kwestie dotyczące szeroko pojętej informatyki, a także jej różnorodności względem profilu uczelni wyższej. W trakcie panelu dość intensywnie została również poruszona kwestia tradycyjnego nauczania w grupach względem nauczania przez Internet.

Warszawskie Dni Informatyki 2010

Jak twierdzi Michał Bijata – główny koordynator konferencji – organizatorzy już się zastanawiają nad organizacją kolejnej edycji w 2011 roku. Przykład tegorocznych Warszawskich Dni Informatyki pokazał, że jest to niewątpliwie bardzo potrzebna inicjatywa, która w ciekawy sposób daje wgląd w najnowsze wiadomości ze świata informatyki.

Warszawskie Dni Informatyki 2010


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło:

Polecamy również w kategorii Konferencje w 2010