Menu kategorii
 • WSATools, narzędzie do instalowania aplikacji Androida na Windows 11, wróciło do Microsoft Store

  WSATools, narzędzie do instalowania aplikacji Androida na Windows 11, wróciło do Microsoft Store

   Krzysztof Sulikowski
  Krzysztof Sulikowski
  15:27
  15.11.2021
  1652 wyświetlenia

  Kilka dni temu na giganta z Redmond posypała się krytyka, gdy ten usunął WSATools z Microsoft Store. Oto została usunięta kolejna aplikacja, która pozwala robić w Windows więcej niż fabryka dała? Narzędzie pomaga wszak sideloadować aplikacje Androida bez konieczności używania wiersza poleceń i Android Debug Bridge. Sprawa na szczęście skończyła się pomyślnie, a Microsoft pokazał się z dobrej strony.

  Początkowo faktycznie można było sądzić, że aplikacja została usunięta z powodu omijania wytyczonych ścieżek ładowania aplikacji lub z innych nieznanych powodów. Twórca narzędzia, Simone Franco, otrzymał od Microsoftu e-maila, w którym było "zero wyjaśnień" na temat przyczyn usunięcia WSATools. Deweloper nie poddał się jednak i postarał się uzyskać odpowiedź. Szczęśliwie dla obu stron rezultat okazał się pomyślny. Aplikacja mogła wrócić do Sklepu, a Franco otrzymał wyjaśnienie, dlaczego w ogóle została wycofana.

  Deweloper otrzymał maila, w którym Microsoft dokładnie wyjaśnia, dlaczego WSATools zostało usunięte (powody były jak najbardziej słuszne). Co więcej, dostał też jasne wskazówki, jak rozwiązać problemy, by aplikacja została zatwierdzona. Gigant przeprosił też za wcześniejsze wysłanie pustego powiadomienia o odrzuceniu, które okazało się wynikiem błędu.

  Jeśli potrzebujecie łatwego w użyciu instalatora pakietów apk (aplikacji Androida) dla Windows Subsystem for Android na Windows 11, to WSATools jest już na powrtót dostępne do pobrania za darmo z Microsoft Store.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło: https://www.neowin.net/news/microsoft-apologized-and-restores-wsatools-but-it-was-rightful-in-removing-it/

  Polecamy również w kategorii Microsoft Store