W Sieci pojawiły się zdjęcia Lumii 650 XL

W Sieci pojawiły się zdjęcia Lumii 650 XL

 Amadeusz Labuda
Amadeusz Labuda
11:51
16.02.2018
1551 wyświetlenie

W zeszłym roku podejrzenia wielu użytkowników się potwierdziły – Microsoft uznał, że nie ma sensu dalej rozwijać systemu Windows 10 Mobile, a co za tym idzie zaprzestano produkcji wykorzystujących go smartfonów. Nic zresztą dziwnego, bowiem system opracowany przez giganta przerażał ilością niedoróbek, nawet gdy korzystało się z telefonów Lumia. Niemniej, ciągnąca się przez lata fatalna sytuacja mobilnego Windowsa nie przeszkodziła inżynierom Microsoftu w ciągłym opracowywaniu nowych rozwiązań, zarówno w kwestii oprogramowania jak i samych urządzeń. Po latach dowiadujemy się o nich coraz więcej - w końcu tajemnica przestała być potrzebna. Ostatnim z anulowanych projektów giganta z Redmond, którego zdjęcia pojawiły się w Sieci, jest Lumia 650 XL.

Telefony Microsoftu były niegdyś podziwiane

Oryginalna Lumia 650 powstała jako następca wcześniejszego modelu, czyli Lumii 640. Niestety, telefon ze średniej półki nie odniósł zbyt wielkiego sukcesu w swoim segmencie cenowym – konkurencja była po prostu zbyt duża. To właśnie najprawdopodobniej to okazało się powodem, przez który światła dziennego nie ujrzała Lumia 650 XL, czyli sukcesor Lumii 640 XL. Większa wersja Lumii 650 cechowała się nieco mocniejszą baterią – zamiast wariantu 2000 mAh zastosowano jego niewymienialny odpowiednik o pojemności 2300 mAh. Oczywiście powiększeniu uległ także wyświetlacz, z 5 cali do 5,5, co odbyło się jednak bez zmian w rozdzielczości.

Lumia 650 Xl

Nie pozostało to bez zmian dla gabarytów urządzenia, które stało się nieco większe. W oczy rzuca się także zmienione rozlokowanie portów – gniazdo słuchawkowe znalazło się w dolnej części obramowania, podczas gdy Micro-USB znalazło się u góry. Dodatkowo, na zdjęciach widać głośnik przeniesiony z frontu smartfonu na jego tył. Najdziwniejsze wydaje się jednak umiejscowienie od frontu lampy błyskowej – czyżby Microsoft przygotowywał się na epokę selfie?

Port słuchawkowy w Lumii 650 XL

Jakkolwiek by nie było, urządzenie nigdy nie trafiło do sprzedaży, zaś jego zdjęcia pojawiły się w Sieci dopiero teraz. Nie można się jednak łudzić – Lumia 650 XL nie miała raczej szans, by stać się hitem. Pozostaje mieć nadzieje, że Surface Phone zmieni o 180 stopni to, w jaki sposób mówi się o telefonach obsługujących system Windows…


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.windowscentral.com/lumia-650-xl-review

Polecamy również w kategorii Lumia