Visual Studio Code udostępniane na Linuksie w formie pakietów snap

Visual Studio Code udostępniane na Linuksie w formie pakietów snap

 Wojciech Błachno
Wojciech Błachno
15:10
05.04.2019
577 wyświetleń

Jak wiadomo, programiści z wielu względów uwielbiają Linuksa. Może to wynika z tego, że sporo czynności trzeba tu wklepywać ręcznie w konsoli. No ale żarty na bok... Miłośnicy Visual Studio, którzy korzystają z systemu Linux, ucieszą się z powodu pewnej nowości. Microsoft ogłosił właśnie, że Visual Studio Code dla systemu Linux zostało udostępnione w formie pakietu snap. Dzięki temu użytkownicy systemu z pingwinem mogą cieszyć się płynnymi automatycznymi aktualizacjami Visual Studio.

Ponieważ pakiet snap może działać uniwersalnie w ponad 40 wariantach dystrybucji Linuksa, zespół Visual Studio Code może skupić się na dostarczaniu nowych funkcji, zamiast poświęcać cenny czas i wysiłek na pakowanie aplikacji dla różnych dostępnych dystrybucji Linuksa. João Moreno, inżynier rozwoju oprogramowania Microsoft Visual Studio Code, stwierdził:

Funkcja automatycznej aktualizacji snapów jest niewątpliwą korzyścią. Oczywiste jest, że wokół snapów istnieje dobrze prosperująca społeczność i że posuwa się naprzód w wielkim tempie. Wsparcie Canonical zapewnia nasze zaufanie do jego ciągłego rozwoju i długoterminowej przyszłości.

Tymczasem Evan Dandrea, przedstawiciel Cannonical, skomentował to następująco:

Visual Studio Code jest bardzo popularny i fantastycznie, że możemy pomóc rozszerzyć jego zasięg na ekosystem Linuksa. Deweloperzy są siłą napędową snapów i wspaniale widzieć to uznanie Microsoftu, ponieważ dołączają oni do wielu innych osób, które mogą teraz bezproblemowo udostępniać swoim użytkownikom najnowsze aktualizacje.

Cała ta sytuacja udowadnia to, o czym możecie przeczytać w artykule na temat obecnej relacji Microsoftu i Linuksa. Teza tam przedstawiona jest prosta - Microsoft nie chce zniszczyć ani zdominować Linuksa, lecz traktować go jak partnera. Zachęcamy do lektury:

Czy Microsoft zawładnie Linuksem?


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://mspoweruser.com/microsoft-visual-studio-code-is-now-available-for-linux-as-a-snap/

Polecamy również w kategorii Visual Studio