Visual Studio będzie aktualizowane przez Windows Update

Visual Studio będzie aktualizowane przez Windows Update

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 6/10/2024, 11:15 AM

Liczba odsłon: 186

Wiedzieliście, że Windows Update służy nie tylko do denerwowania Was co miesiąc dostarczania aktualizacji Windowsa, ale też nowych wersji aplikacji i innych produktów takich jak Office? Wkrótce do ich listy dołączy kolejne oprogramowanie: środowisko programistyczne Visual Studio.

Mads Kristensen z zespołu Visual Studio poinformował na X (Twitterze), że Microsoft zacznie aktualizować pakiet w nowy sposób: Czy nie byłoby fajnie, gdyby Windows Update mógł automatycznie zająć się aktualizowaniem Visual Studio dla Ciebie i Twojej organizacji – utrzymując Was w bezpieczeństwie i byciu na bieżąco? Też tak myślimy. Już wkrótce...

Visual Studio będzie aktualizowane przez Windows Update

Z wpisu na blogu Developer Community dowiadujemy się kolejnych szczegółów:

Począwszy od sierpnia 2024, aktualizacje zabezpieczeń Visual Studio będą dostarczane przez system Microsoft Update (MU), który jest zaprojektowany, by uruchamiać się w tle w sposób nieinwazyjny. Oznacza to, że Visual Studio będzie automatycznie otrzymywać i instalować miesięczne aktualizacje zabezpieczeń na każdym komputerze z wyrażoną zgodą na "otrzymywanie aktualizacji od innych produktów firmy Microsoft". Zachęcamy Was do wdrożenia tej funkcji, jako że jest to jak dotąd najłatwiejszy sposób na pozostawanie aktualnym i bezpiecznym co miesiąc. Ta możliwość ma zastosowanie w obsługiwanych wydaniach i kanałach LTSC Visual Studio 2022, Visual Studio 2019 i Visual Studio 2017. Nie obejmuje zaś Visual Studio Previews.
— Christine Ruana, Principal Program Manager w Visual Studio

Nowe doświadczenie aktualizacji będzie dostępne w wersji zapoznawczej w czerwcu i lipcu. Więcej informacji można znaleźć na blogu – link poniżej.

Źródło: https://developercommunity.visualstudio.com/t/automatic-updates/599126#T-N10678588

Kup 10 licencji Copilot dla Microsoft 365 i otrzymaj 50% zniżki!
Kup 10 licencji Copilot dla Microsoft 365 i otrzymaj 50% zniżki!

Wydarzenia