Darmowy edytor Visual Studio Code for Education wkrótce ogólnodostępny

Darmowy edytor Visual Studio Code for Education wkrótce ogólnodostępny

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 5/22/2024, 4:20 PM

Liczba odsłon: 292

Pod koniec tego miesiąca Visual Studio Code for Education stanie się ogólnodostępny. Ta darmowa platforma edukacyjna online oferuje zintegrowany program nauczania i sandboksowe środowisko kodowania, które nie wymaga żadnej konfiguracji ani instalacji. Od razu pozwala to każdemu zacząć naukę programowania.

Visual Studio Code for Education ma być dostępny na wielu różnych urządzeniach, platformach i przeglądarkach, tak aby możliwie jak najwięcej ludzi mogło uzyskać do niego dostęp. Microsoft podaje, że program nauczania jest inkluzywny i zawiera adekwatne przykłady, dzięki czemu nauka programowania idzie gładko. Obejmuje to np. kurs Pythona, najpopularniejszego języka programowania w 2023 roku według indeksów TIOBE i PYPL.

Visual Studio Code for Education ułatwi proces nauki dzięki uproszczonemu doświadczeniu edytowania kodu, które jest zoptymalizowane dla edukacji. Zawiera ono okno zawartości z materiałami learningowymi, uproszczony interfejs użytkownika i intuicyjny układ, aby ułatwić uczniom opanowanie podstawowych koncepcji kodowania. Funkcjonalność one-click-to-code na platformie usuwa wszelkie bariery konfiguracyjne, pozwalając uczniom rozpocząć kodowanie natychmiast.
— Microsoft

VS Code for Education dołącza do długiej listy darmowych narzędzi i zasobów edukacyjnych Microsoftu. Korzystający z niego uczniowie mogą się przyzwyczaić do pracy z interfejsem, który jest taki sam jak w klasycznym Visual Studio Code, również dostępnym w przeglądarce.

Jak wspomnieliśmy na początku, ogólna dostępność ma nadejść pod koniec maja. Tymczasem nadal można korzystać z wersji zapoznawczej na stronie https://vscodeedu.com/.

Źródło: https://www.neowin.net/news/visual-studio-code-for-education-will-be-generally-available-at-the-end-of-the-month/

Kup 10 licencji Copilot dla Microsoft 365 i otrzymaj 50% zniżki!
Kup 10 licencji Copilot dla Microsoft 365 i otrzymaj 50% zniżki!

Wydarzenia