Użytkownicy zgłaszają problemy z baterią w Surface Pro 5 i 6

Użytkownicy zgłaszają problemy z baterią w Surface Pro 5 i 6

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
23:09
22.08.2019
621 wyświetlenie

Raporty o problemach z baterią w urządzeniach Surface to temat chyba tak stary, jak sama linia Surface. Największy raban podniósł się w 2014 roku i był udziałem Surface Pro 3. W międzyczasie użytkownicy zmagali się jeszcze z innymi problemami, w tym z migającym ekranem, ale kwestia baterii znów powraca — tym razem za sprawą modeli 5 i 6 generacji.

Raporty są rozbieżne w kwestii tego, co dokładnie się dzieje, aczkolwiek jest jeden punkt wspólny — niedziałająca prawidłowo bateria. Jedna z osób pisze, że jej urządzenie pokazuje 0% baterii, kiedy jest ładowane, a przez to spada wydajność. Ktoś inny podaje, że pojemność baterii spadła o 30% w stosunku do pierwotnego poziomu, choć przeszła zaledwie 309 cykle ładowania. Jeszcze ktoś mówi o 10-krotnym spadku pojemności po 2 latach i 307 cyklach.

Oczywiście jest to spory problem na urządzeniach, które przecież nie są jeszcze tak stare. Surface Pro (5 generacja) wszedł na rynek w maju 2017 r., a Surface Pro 6 — w listopadzie 2018 r. Wygląda na to, że część urządzeń ma wady, które wychodzą na jaw dopiero po pewnym czasie używania, choć na pewno nie jest to długi czas.

Microsoft jeszcze nie odniósł się do tych raportów, ale prawdopodobnie bada już sprawę i za jakiś czas wypuści aktualizacje firmware'u, które rozwiążą te problemy... Oczywiście o ile nie okaże się, że jest to wada sprzętowa i trzeba będzie wymieniać baterie w ramach gwarancji. Możliwe nawet, że dla dotkniętych wadą egzemplarzy gwarancja zostanie przedłużona.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.neowin.net/news/some-surface-pro-5-and-6-users-are-reporting-battery-degradation-issues/

Polecamy również w kategorii Surface Pro