Menu kategorii
 • Uruchamianie i konfiguracja gadżetów systemu Windows

  Uruchamianie i konfiguracja gadżetów systemu Windows

   Patryk Hoffman
  Patryk Hoffman
  00:00
  02.01.2010
  17902 wyświetlenia

  Przyjrzyjmy się dokładnie w jaki sposób możemy dodać gadżety do pulpitu oraz je skonfigurować.

  Otwórzmy galerie gadżetów poprzez kliknięcie prawym przyciskiem myszy wolnego obszar pulpitu oraz wybraniu pozycji Gadżety. W wyświetlonym oknie wybierzmy i dodajmy gadżet na pulpit. Możemy to zrobić na różne sposoby, klikając dwukrotnie ikonę gadżetu, klikając go prawym przyciskiem myszy oraz wybierając polecenie Dodaj albo po prostu przeciągając dany gadżet na pulpit.

  Galeria Gadzetow

  Pojawił się nam gadżet na pulpicie. Aby przeprowadzić jego konfigurację, wystarczy kliknąć obszar dodatku prawym przyciskiem myszy i skorzystać z dostępnych poleceń.

  Menu

  Klikając pozycję Dodaj gadżety przejdziemy z powrotem do galerii gadżetów. Rozmiar daje nam możliwość zmiany wielkości dodatku. Wybierając pozycję Zawsze na wierzchu ustalamy, że gadżet będzie zawsze na pierwszym planie w hierarchii otwartych okien. Poprzez Nieprzezroczystość ustawiamy na ile widoczny ma być dany gadżet. Klikając pozycję Opcje wyświetli się nam dodatkowe okienko z ustawieniami dodatku. Jego zawartość, jak i obecność, uzależniona jest od danego gadżetu. Tak też, dla kalendarza nie zostały przygotowane żadne ustawienia, zaś na przykład dla zegara, możemy zmienić między innymi jego wygląd.

  Opcje Zegara


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło:

  Polecamy również w kategorii Personalizacja środowiska