Uruchamianie i konfiguracja gadżetów systemu Windows

Uruchamianie i konfiguracja gadżetów systemu Windows

 Patryk Hoffman
Patryk Hoffman
00:00
02.01.2010
2 komentarze
16578 wyświetleń

Przyjrzyjmy się dokładnie w jaki sposób możemy dodać gadżety do pulpitu oraz je skonfigurować.

Otwórzmy galerie gadżetów poprzez kliknięcie prawym przyciskiem myszy wolnego obszar pulpitu oraz wybraniu pozycji Gadżety. W wyświetlonym oknie wybierzmy i dodajmy gadżet na pulpit. Możemy to zrobić na różne sposoby, klikając dwukrotnie ikonę gadżetu, klikając go prawym przyciskiem myszy oraz wybierając polecenie Dodaj albo po prostu przeciągając dany gadżet na pulpit.

Galeria Gadzetow

Pojawił się nam gadżet na pulpicie. Aby przeprowadzić jego konfigurację, wystarczy kliknąć obszar dodatku prawym przyciskiem myszy i skorzystać z dostępnych poleceń.

Menu

Klikając pozycję Dodaj gadżety przejdziemy z powrotem do galerii gadżetów. Rozmiar daje nam możliwość zmiany wielkości dodatku. Wybierając pozycję Zawsze na wierzchu ustalamy, że gadżet będzie zawsze na pierwszym planie w hierarchii otwartych okien. Poprzez Nieprzezroczystość ustawiamy na ile widoczny ma być dany gadżet. Klikając pozycję Opcje wyświetli się nam dodatkowe okienko z ustawieniami dodatku. Jego zawartość, jak i obecność, uzależniona jest od danego gadżetu. Tak też, dla kalendarza nie zostały przygotowane żadne ustawienia, zaś na przykład dla zegara, możemy zmienić między innymi jego wygląd.

Opcje Zegara


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło:

Polecamy również w kategorii Personalizacja środowiska

Komentarze

  • Tadeusz Górny 18:09 12.07.2015

    zniknęły z ekranu gadżety i nie mogę ich uruchomić. Miałem zegar i kalendarz. Nie ma też pliku settings.ini . Na środku ekranu klikam w polecenie ponów próbę i nic.

  • Barbara 09:21 13.08.2015

    pulpit zniknął kalendarz Windows Wista7 dodaj

Skomentuj

Autor