Menu kategorii
 • Udostępnianie plików

  Udostępnianie plików

   Paweł Wujczyk
  Paweł Wujczyk
  00:00
  13.08.2006
  11801 wyświetlenie

  Skoro już podłączyliśmy wszystkie kable oraz skonfigurowaliśmy nasze połączenie sieciowe to czas aby zacząć korzystać z naszej pracy. Największą zaletą posiadania sieci jest jak wiadomo łatwość w wymianie plików. Udostępnijmy więc coś.

  Dzielenie się z innymi swoimi zasobami jest bardzo proste. Jednak zdarza się, że stwarza niemałe kłopoty a to ze względu na to, że my sami nie wiemy dokładnie jak ustawić prawa dostępu. Najpierw wybierzmy folder, który zamierzamy udostępnić. Wybraliśmy folder Muzyka, który znajduje się na partycji NTFS. Jeżeli wybierzmy katalog, który znajduje się na FAT32 podzielenie się nim będzie jeszcze prostsze.

  Klikamy na folder prawym przyciskiem myszy i wybieramy z menu Udostępnianie i zabezpieczenia...

  W nowym oknie zaznaczamy opcję Udostępnij ten folder. Jeżeli folder znajduje się na dysku z systemem plików FAT32 to już jest wszystko klikamy OK.

  W wypadku gdy katalog jest umieszczony na dysku NTFS klikamy w zakładkę Zabezpieczenia i sprawdzamy czy na umieszczonej tam liście jest pozycja Wszyscy lub SIEĆ jeżeli nie ma, nikt z otoczenia sieciowego nie będzie mógł dostać się do plików. Aby to zmienić klikamy w przycisk Dodaj. I w oknie, które się pokaże wpisujemy SIEĆ lub WSZYSCY. Teraz wystarczy, że dwa razy klikniemy OK. Nasz katalog jest udostępniony.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło:

  Polecamy również w kategorii Praca w sieci