Menu kategorii
 • Tworzenie zadań aplikacji Planner bezpośrednio na czacie i kanałach Teams

  Tworzenie zadań aplikacji Planner bezpośrednio na czacie i kanałach Teams

   Krzysztof Sulikowski
  Krzysztof Sulikowski
  17:30
  25.09.2020
  2210 wyświetleń

  Na wydarzeniu online Microsoft Ignite 2020 padło kilka ciekawych zapowiedzi ulepszeń Microsoft Teams, z których część dotyczy konkretnie zarządzania zadaniami. Jedno z nich jeszcze ściślej zintegruje aplikacje Planner i Teams. Dodawanie zadań stanie się niezwykle proste i szybkie, jako że można będzie je rozpocząć w okienku czatu lub dyskusji na kanale.

  Microsoft Teams dla wielu stał się centralnym miejscem współpracy zdalnej już dwa lata temu, jednak prawdziwy boom nastąpił na przełomie zimy i wiosny tego roku, gdy powszechny lockdown zmusił miliony ludzi do pozostania w domach. "Zespoły" zaliczyły w tym czasie wiele rekordów, w tym liczby aktywnych użytkowników miesięcznie, czasu spędzanego na spotkaniach online czy ilości tych spotkań. Rekordowe stało się też tempo doposażania Teams w nowe funkcjonalności, zwłaszcza te związane z pracą zdalną, produktywnością i organizowaniem sobie życia.

  Jako że Teams jest powszechnie używany do dyskutowania o zadaniach, prawdziwą wygodą jest, kiedy bezpośrednio z takiej dyskusji możemy zaplanować zadanie w odpowiedniej aplikacji. Wkrótce stanie się to możliwe za sprawą nowej, pogłębionej integracji z Microsoft Planner. Wiadomość na czasie lub dyskusji na kanale można będzie szybko przekształcić w zadanie — bez konieczności ręcznego kopiowania tekstu. Wystarczy go zaznaczyć i wybrać opcję z menu kontekstowego.

  Zapowiedź tej integracji padła na sesji "Managing task capabilities across Microsoft 365" w ramach wirtualnego wydarzenia Ignite 2020. Jak wyjaśnia, Holly Pollock, Senior Program Manager w Microsoft 365, funkcjonalność została zaprojektowana, by zażegnać problem, jakim jest ciągłe ręczne kopiowanie informacji potrzebne do tworzenia zadań.

  Microsoft nie podał jeszcze planowanej daty wdrożenia tej funkcjonalności, ale ma nadzieję, że uda się to zrobić do końca tego roku.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło: https://www.onmsft.com/news/microsoft-teams-will-soon-let-users-create-planner-tasks-from-chats-and-channels-conversations

  Polecamy również w kategorii Teams