Menu kategorii
 • Tworzenie linków do zewnętrznych plików

  Tworzenie linków do zewnętrznych plików

   Krzysztof Sulikowski
  Krzysztof Sulikowski
  00:00
  18.02.2018
  1992 wyświetlenia

  OneDrive - również w wersji dla Firm - pozwala przechowywać i zarządzać plikami w chmurze, jednak prócz tych podstawowych funkcji posiada jeszcze jedną, dość mało znaną. Otóż do listy plików możemy dodawać linki do zewnętrznych zasobów, takich jak strony internetowe i inne pliki online. Technicznie rzecz biorąc, są one traktowane jako skróty (pliki skrótów), których elementem docelowym jest adres URL. By zapisać link do zewnętrznego pliku w OneDrive, nie musimy tworzyć go uprzednio w Eksploratorze Windows i wgrywać do chmury. OneDrive posiada własną opcję, która pozwala wygenerować link dość łatwo i sprawnie.

  Jak utworzyć link do zewnętrznego pliku w OneDrive?

  1. Będąc na stronie aplikacji OneDrive, klikamy przycisk + Nowy i z rozwiniętego menu wybieramy opcję Link.
  2. Jak utworzyć link do zewnętrznego pliku w OneDrive?

  3. Po prawej stronie otworzy się nowy panel Utwórz link do adresu. Adres URL wpisujemy lub wklejamy w polu tekstowym Wprowadź link do strony internetowej lub pliku.
  4. Jak utworzyć link do zewnętrznego pliku w OneDrive?

  5. Po wprowadzeniu linku pojawi się jeszcze jedno pole - Nazwa pliku. Domyślnie jego zawartość jest wygenerowana na podstawie linku, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by samemu wprowadzić inną nazwę. W naszym przypadku tworzymy link do dokumentu PDF opisującego patent, więc jako nazwę podajemy Patent. Rozszerzenie pliku nie podlega zmianie - jest to URL. Zatwierdzamy, klikając przycisk Utwórz.
  6. Jak utworzyć link do zewnętrznego pliku w OneDrive?

  7. Link został utworzony i znajduje się już w widoku Pliki. Jego kliknięcie spowoduje otwarcie docelowej strony lub pliku w przeglądarce.
  8. Jak utworzyć link do zewnętrznego pliku w OneDrive?


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło:

  Polecamy również w kategorii OneDrive dla firm