Menu kategorii
 • Twitter w wersji PWA trafił do Sklepu Microsoft

  Twitter w wersji PWA trafił do Sklepu Microsoft

   Amadeusz Labuda
  Amadeusz Labuda
  11:41
  27.03.2018
  1403 wyświetlenia

  Wraz z upadkiem systemu Windows 10 Mobile przeminęła złota epoka aplikacji UWP, w czym nie ma zresztą nic dziwnego. W końcu urządzenia mobilne stanowiły jeden kluczowych elementów ekosystemu, w ramach którego operować miał ten właśnie rodzaj oprogramowania. Wydawać by się mogło, że oznacza to koniec uniwersalnych aplikacji, jednak pojawił się standard w ogólnym rozrachunku o wiele lepszy. Mowa tu o Progressive Web Apps. Są to aplikacje internetowe, których obsługa jest identyczna zarówno z poziomu przeglądarki, jak i z poziomu systemu, na którym je uruchomimy. Wydawać się może, że jest to pieśń przyszłości, jednak pierwsze aplikacje PWA są już dostępne.

  Aplikacje PWA uruchomić można nawet na Lumiach

  Jedną z nich stworzył serwis społecznościowy Twitter, co spotkało się oczywiście z bardzo pozytywnymi opiniami, zwłaszcza iż jego aplikacja UWP od dłuższego czasu była po prostu przestarzała – nie wprowadzono w niej nawet obsługi dłuższych tweetów (240 znaków). Oczywiście nadal można było korzystać z przeglądarkowej wersji portalu, jednak jak wiadomo, użytkownicy na ogół preferują natywne aplikacje. Samo utworzenie własnego Progressive Web App to w tym przypadku nie wszystko, bowiem Twitter posunął się o krok dalej.

  Jak się okazuje, PWA Twittera pojawiła się w Sklepie Microsoft, zastępując tym samym swoją przestarzałą wersję. Nowa aplikacja oferuje praktycznie wszystkie opcje znane z przeglądarkowej wersji serwisu z jednym zaledwie wyjątkiem – ciemny motyw nie jest w niej dostępny. Jej zastosowanie w połączeniu z ciemnym motywem Windows 10 okazało się po prostu zbyt dezorientujące dla testerów. Co istotne, całość obsługiwać będzie powiadomienia, dzięki czemu stale będziemy na bieżąco z najnowszymi tweetami!

  Niestety, jest pewien haczyk – nowa wersja aplikacji Twittera dostępna jest wyłącznie w Sklepie Microsoft w Windows 10 Spring Creators Update ( Redstone 4), wskutek czego konieczne jest uczestnictwo w programie Windows Insider. Oczywiście można też poczekać, aż najnowsza wielka aktualizacja Windowsa zostanie wprowadzona. Rzecz jasna nie jest to jedyna aplikacja PWA, która trafi w najbliższym czasie do Windows 10, aczkolwiek ich dokładna lista nie jest jeszcze oficjalnie znana.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło: https://www.onmsft.com/news/twitter-for-windows-10-pwa

  Polecamy również w kategorii Sklep Microsoft