Trzeci ekran ukryje zawiasy w składanych urządzeniach Microsoftu?

Trzeci ekran ukryje zawiasy w składanych urządzeniach Microsoftu?

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
15:28
03.04.2020
975 wyświetleń

Składane urządzenia, które weszły do sprzedaży zimą lub które dopiero czekają na swoją premierę, zasadniczo dzielą się na dwa typy. Pierwszy z nich jest wyposażony w giętki ekran, pozbawiony widocznej przerwy. Przykładem jest Samsung Galaxy Fold. Drugi typ urządzeń oferuje dwa oddzielne, aczkolwiek współpracujące ze sobą ekrany oddzielone widocznym zawiasem, jak ma to miejsce w Surface Duo i Surface Neo. Czy powstanie trzecia kategoria czerpiąca z obu rozwiązań, ale nie powielająca ich wad? To całkiem możliwe. A jednym z jej pionierów może być Microsoft.

Największą zaletą giętkich ekranów jest ich ciągłość, natomiast wadą — wytrzymałość w miejscu zgięcia. To dokładnie odwrotnie niż w przypadku urządzeń z dwoma ekranami. Kompromisem między nimi może być użycie trzeciego ekranu, zakrywającego zawias. Póki co rozwiązanie istnieje tylko na papierze. Microsoft zastrzegł jego patent jeszcze w zeszłym roku, natomiast na światło dzienne wyszedł dopiero teraz. Zobaczmy, jak może wyglądać taki trzeci panel.

Surface Duo 2

Microsoft zakłada, że ekran zakrywający zawias może być użyty do zapewnienia ciągłości w tym obszarze, ale to nie jedyne jego zastosowanie. Z uwagi na swoje położenie i wymiary panel może służyć jako menu z wirtualnymi kontrolkami, elementami interfejsu, powiadomieniami, zakładkami i nie tylko. Trzeci ekran ma być także responsywny względem położenia urządzenia i kątu rozwarcia zawiasów. Na grafice powyżej widzimy opcję pierwszą, czyli zapewnienie ciągłości między dwoma ekranami. Druga opcja — na grafice poniżej — to menu ze skrótami dostępne w pozycji złożonej.

Surface Duo 2

Ostatnia wersja tego patentu datowana jest na lipiec 2019 roku, czyli jeszcze przed zapowiedzią Surface Neo i Duo. Możliwe, że opisywane w nim rozwiązania trafią do drugiej generacji tych składanych urządzeń. Ich premiery nie spodziewamy się jednak wcześniej niż pod koniec 2021 roku.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://mspoweruser.com/microsoft-may-solve-folding-phone-hinge-issue-with-3rd-screen/

Polecamy również w kategorii Surface Neo