Transkrypcje i tłumaczenia rozmów na żywo w nowej aplikacji Microsoftu

Transkrypcje i tłumaczenia rozmów na żywo w nowej aplikacji Microsoftu

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
17:52
03.03.2021
2879 wyświetleń

Dokładne tłumaczenia "ze słuchu" rozmów na żywo znajdowało się do niedawna poza zakresem możliwości aplikacji mobilnych. Gdy jednak tłumaczenie neuronowe stało się podstawą choćby dla Microsoft Translatora, a w technologii rozpoznawania mowy doszło do znaczących postępów, obecność ludzkiego tłumacza w wielojęzycznym środowisku przestała być niezbędna. Efektów tych osiągnięć można teraz doświadczyć samemu w nowej aplikacji Group Transcribe.

Group Transcribe, projekt autorstwa Microsoft Garage, to darmowa aplikacja z funkcją transkrypcji i tłumaczenia, której można użyć podczas rozmów osobistych. Opiera się ona na najnowocześniejszej technologii rozpoznawania mowy i języka, aby dostarczać wysoce precyzyjne transkrypcje. Co więcej, pozwala każdemu rozmówcy przemawiać do jego własnego telefonu, dzięki czemu nie musimy podsuwać go innym. Użytkownicy łączą się w jednej sesji i wszystko to pracuje razem.

Group Transcribe

Group Transcribe w czasie rzeczywistym pokazuje na ekranie, kto co powiedział, tłumaczy konwersacje na własny język użytkownika i pozwala każdemu dołączyć na jego własnym telefonie, co pozwala zaoszczędzić czas, podnieść produktywność i... jest zwyczajnie wygodniejsze. Aplikacja obsługuje 37 języków: arabski, bułgarski, kataloński, kantoński, chiński (uproszczony), chiński (tradycyjny), chorwacki, czeski, duński, holenderski, angielski, estoński, fiński, francuski (Kanada), francuski (Francja), niemiecki, grecki, hindi, irlandzki, Włoski, japoński, koreański, litewski, łotewski, maltański, norweski, polski, portugalski (Brazylia), portugalski (Portugalia), rumuński, rosyjski, hiszpański, słowacki, słoweński, szwedzki, tajski i turecki.

Group Transcrib‪e — A Microsoft Garage Product można już pobrać bezpłatnie z App Store. Na ten moment aplikacja jest dostępna tylko na iOS, niemniej liczymy, że wkrótce pojawi się też wersja na Androida.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://mspoweruser.com/microsoft-group-transcribe-free-transcription-app-conversations/

Polecamy również w kategorii Apple