To już niemal pewne, że Discord zostanie wykupiony przez Microsoft

To już niemal pewne, że Discord zostanie wykupiony przez Microsoft

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
15:04
26.03.2021
4026 wyświetleń

W tym tygodniu informowaliśmy o rozmowach Discorda przynajmniej z kilkoma potencjalnymi kupcami platformy, spośród których najbardziej obiecująco zapowiadał się Microsoft. Proponowana cena 10 miliardów dolarów wskazuje, że są to poważni gracze. Dla Microsoftu taka inwestycja mogłaby okazać się niezwykle korzystna, jeśli zintegrowałby Discorda (+100 mln aktywnych użytkowników miesięcznie) z Xbox Game Pass (+18 milionów). The Wall Street Journal w najnowszym raporcie twierdzi, że rozmowy z Microsoftem weszły na kolejny etap i możliwe, że do zawarcia umowy dojdzie już w kwietniu.

Microsoft Corp. jest już daleko posunięty w rozmowach dotyczących przejęcia platformy komunikacyjnej Discord Inc. za przynajmniej 10 miliardów dolarów, jak twierdzą osoby zaznajomione ze sprawą. Gigant oprogramowania pragnie pogłębić swoją ofertę konsumencką. Microsoft i Discord prowadzą rozmowy i mogą domknąć umowę w przyszłym miesiącu, zakładając, że negocjacje nie zakończą się porażką.
— Cara Lombardo i Maureen Farrell, The Wall Street Journal

Discord zyskał początkową popularność głównie dzięki graczom, a w ostatnim czasie, w wyniku pandemii, stał się popularną platformą komunikacji głosowej, wideo i tekstowej dla użytkowników wszelkiego rodzaju. Dla ludzi pozostających w domach jest stanowi on liczącą się konkurencję wobec takich platform, jak Facebook, WhatsApp czy Signal.

Microsoft, którego wartość rynkowa sięga ponad 1,7 biliona dolarów, poluje wręcz na platformy, dzięki którym mógłby dotrzeć do większej grupy konsumentów. Po nieudanym przejęciu TikToka i Pinteresta firmie udało się wykupić Bethesdę i ZeniMax Media, jednak ta inwestycja, choć obejmuje kilka z najlepszych i najlepiej zarabiających studiów na świecie, praktycznie nie wychodzi poza świat gamingu.

Dziś graczy jest więcej niż kiedykolwiek wcześniej, a rynek gier już dawno stał się wart więcej, niż rynek filmowy. Nie obejmuje on jednak wszystkich klientów Microsoftu, jako że wiele osób nie jest zainteresowanych graniem. Discord z kolei odpowiada na bardzo podstawowe potrzeby społecznościowe, które posiada większość użytkowników. W portfolio usług giganta mógłby on z powodzeniem współistnieć obok takich platform, jak Microsoft Teams czy Skype.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.wsj.com/articles/microsoft-is-in-exclusive-talks-to-acquire-discord-11616715164

Polecamy również w kategorii Usługi Xbox