Teraz można zamknąć konto Xbox Insider i usunąć wszystkie dane

Teraz można zamknąć konto Xbox Insider i usunąć wszystkie dane

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
22:16
25.01.2019
300 wyświetleń

Microsoft ceni raporty o błędach i odpowiedzi w ankietach Insiderów, ale przyjmuje do wiadomości, że program może nie być odpowiedni dla wszystkich. W związku z tym firma zaktualizowała Xbox Insider Hub, aby umożliwić zamknięcie konta Xbox Insider i usunięcie wszystkich informacji powiązanych z programem. Wszystko odbywa się wewnątrz aplikacji.

Można oczywiście zadać pytanie, po co ta zmiana, skoro można zwyczajnie opuścić program z konsolą. Chodzi tu o coś więcej, a mianowicie o usunięcie wszystkich danych wygenerowanych w programie. Trzeba pamiętać, że funkcja "Zamknij konto" jest trwała i usuwa wszystkie informacje dotyczące usługi Xbox Insider, takie jak historia aktualizacji, odpowiedzi na ankiety i sondaże, oceny, raporty (w tym dołączane do nich zrzuty ekranu i klipy z gier), poziom w programie i punkty doświadczenia. Utracie podlega praktycznie wszystko i nie ma możliwości późniejszego przywrócenia tych danych. Przed zamknięciem konta można jednak otrzymać kopię wszystkich danych powiązanych z kontem. W tym celu należy kliknąć "Eksportuj dane" albo odwiedzić stronę https://aka.ms/ExportXboxInsiderData.

Xbox Insider

Po wybraniu opcji "Zamknij konto" użytkownicy zostaną poproszeni o pobranie aktualizacji konsoli, która przywróci urządzenie do najnowszej publicznie dostępnej wersji systemu. Poza tym gry udostępnione za pośrednictwem programu Insider przestaną być dostępne i trzeba je będzie ręcznie odinstalować z konsoli.

Czy można będzie powrócić do programu w przyszłości? Tak, z tym nie będzie problemu, jednak trzeba pamiętać, że zaczynamy wtedy od zera - bez zgromadzonych wcześniej danych, na poziomie 1 i z wyzerowanym licznikiem punktów doświadczenia. Zamknięcie konta Xbox Insider nie ma wpływu na na inne aspekty konta Xbox Live, takie jak Gamertag, Gamerscore, osiągnięcia i biblioteka cyfrowych kopii gier.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://news.xbox.com/en-us/2019/01/24/xbox-insider-hub-update-control-your-xbox-insider-data-with-close-account/

Polecamy również w kategorii Usługi Xbox