Menu kategorii
 • Teams zalicza rekordy z powodu koronawirusa. 500% normy w Chinach

  Teams zalicza rekordy z powodu koronawirusa. 500% normy w Chinach

   Wojciech Błachno
  Wojciech Błachno
  10:47
  06.03.2020
  640 wyświetleń

  Epidemia koronawirusa cieszy na pewno kilka grup osób - sprzedawców żelów antybakteryjnych i maseczek oraz... dostawców usług typu Teams czy Slack. Kwarantanny czy przymusowe lub nawet dobrowolne profilaktyczne areszty domowe sprawiają, że pracownicy nie mogą po prostu pójść do biura i spotkać się ze współpracownikami osobiście.

  Byłoby to niepotrzebne ryzyko, dlatego między innymi Microsoft zalecił swoim pracownikom pozostanie w domu i pracę zdalną. W takiej sytuacji prawdziwą wartość pokazuje Teams, który w ostatnim miesiącu zaliczył ogromny wzrost popularności.

  Teams korona

  Ta usługa to nie tylko komunikator, ale rozbudowane narzędzie ułatwiające współpracę. Czyli coś, czego przy pracy zdalnej potrzebujemy najbardziej. Microsoft podzielił się właśnie statystkami, które wskazują jasno, że Teams wyrobił w Chinach 500% normy. 200% wzrostu zaliczyła też aplikacja mobilna Zespołów.

  Gigant z Redmond bardzo szybko zareagował, oferując dłuższy darmowy dostęp do rozszerzonych funkcji Teams. Jeśli dana organizacja nie korzysta z Teams, to Microsoft oferuje półroczny okres próbny Office 365 E1. Użytkownicy Zespołów mogą też nagrywać spotkania i dysponować 1TB miejsca w chmurze (w porównaniu do 2GB w zwykłej darmowej ofercie).


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło: https://mspoweruser.com/microsoft-teams-saw-a-500-percent-increase-in-usage-due-to-coronavirus-outbreak/

  Polecamy również w kategorii Teams