Menu kategorii
 • Teams przegrał starcie o dużego gracza. IBM ponownie wybrał Slacka

  Teams przegrał starcie o dużego gracza. IBM ponownie wybrał Slacka

   Wojciech Błachno
  Wojciech Błachno
  08:49
  11.02.2020
  711 wyświetlenie

  Teams doskonale znosi konkurencję w postaci popularnego Slacka. Integracja z innymi usługami pakietu Office 365 jest nieoceniona i to sprawia, że Teams jest jedynym słusznym wyborem, jeśli w naszej organizacji już funkcjonuje Office 365. Od kilku miesięcy usługa Microsoftu zyskuje przewagę nad Slackiem, ale właśnie stało się coś, co może znacznie spowolnić ten proces. Gigant z Redmond po raz kolejny przegrał właśnie starcie ze Slack, w którym gra toczyła się o naprawdę dużego gracza - IBM.

  Według raportu Busines Insider, IBM zamierza współpracować ze Slackiem, aby w najbliższej przyszłości usprawnić komunikację i współpracę swoich 350 000 pracowników. Prawda jest jednak taka, że nie jest to jakaś bardzo oszołamiająca wiadomość. Slack wspierał działania pracowników IBM mniej więcej od 2014 roku, a w 2019 roku zwiększono liczbę użytkowników do 165 000. Nie wiadomo jednak, jak duża grupa będzie korzystać z darmowej wersji Slack.

  Tak czy inaczej, jest to po prostu przedłużenie obecnej współpracy, co nie jest już tak zaskakujące. To jednak nie pierwsza sytuacja, w której IBM nie decyduje się na współpracę z Microsoftem. Kilka lat temu to Apple zapatrzyło pracowników IBM w 537 000 komputerów Mac, które zastąpiły dotychczasowe sprzęty z systemem Windows. Microsoft musi się pilnować, bo konkurencja nie śpi, a swoją propozycję opracowuje również Google.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło: https://www.onmsft.com/news/ibm-chooses-another-microsoft-competitor-for-its-employees-slack-instead-of-teams

  Polecamy również w kategorii Teams