Menu kategorii
 • Teams będzie pokazywał czas lokalny użytkownika na karcie profilu

  Teams będzie pokazywał czas lokalny użytkownika na karcie profilu

   Krzysztof Sulikowski
  Krzysztof Sulikowski
  17:27
  03.12.2021
  1660 wyświetleń

  Microsoft planuje zaktualizować kartę profilu w Teams, aby była nieco bardziej praktyczna. Trwają już prace nad nową funkcją, która pozwoli użytkownikom sprawdzić lokalny czas współpracowników bezpośrednio na ich kartach profilowych.

  Karta profilu w Microsoft Teams to swego rodzaju wizytówka, która pojawia się po kliknięciu czyjegoś zdjęcia lub nazwiska. Obecnie umożliwia rozpoczęcie czatu, rozmowy telefonicznej lub konwersacji e-mailowej, ale też sprawdzanie stanu dostępności współpracowników. Wkrótce pojawi się też na niej czas lokalny u danej osoby. W dobie pracy zdalnej, często z osobami w różnych strefach czasowych, taka funkcja może okazać się niezwykle pomocna w organizacji.

  Ogólnie rzecz biorąc, jest to dobry krok, zwłaszcza że obecnie trudno jest ogarnąć w Teams różnice w strefach czasowych. Sama funkcja nie jest jednak zupełną nowością. Już wcześniej Skype wyświetlał czas lokalny użytkowników, jednak funkcja została usunięta w 2017 roku z powodu obaw związanych z prywatnością. Karty profili są też dostępne w aplikacji Outlook.

  Zgodnie z harmonogramem zmian w Microsoft 365 funkcja czasu lokalnego (Feature ID: 54254) zacznie być dostępna w Teams na PC i w przeglądarce już w styczniu 2022 roku.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło: https://www.microsoft.com/en-us/microsoft-365/roadmap?filters=Microsoft%20Teams&searchterms=54254

  Polecamy również w kategorii Teams