Tańsza wersja Surface Laptop z procesorem Core m3

Tańsza wersja Surface Laptop z procesorem Core m3

 Wojciech Błachno
Wojciech Błachno
14:45
02.02.2018
2 komentarze
1008 wyświetleń

Surface Laptop to bardzo ciekawa propozycja Microsoftu, który chciał tym sprzętem konkurować urządzeniami premium innych producentów, takich jak Apple. Jednak jego oferta nie prezentowała się aż konkurencyjnie, więc komputer ten nie zdobył ogromnej rzeszy fanów. Główne zarzuty to ograniczony Windows 10 S (choć Microsoft twierdzi że "to nie błąd - to przyszłość") i jednocześnie dosyć wygórowana cena.

Surface Laptop

Windows 10 S, pomimo swoich ograniczeń (a tak w zasadzie to dzięki nim), jest systemem bardzo wydajnym i bezpiecznym. Jednak z racji tego, że Microsoft Store jest jeszcze na etapie rozbudowy, wielu użytkowników bardzo chętnie korzystało z możliwości darmowej aktualizacji do Windows 10 Pro. Odblokowali tym samym pełne możliwości sytemu i uzyskali dostęp do wielu potrzebnych im aplikacji. Microsoft postanowił wyjść takim potencjalnym klientom na przeciw, oferując Surface Laptop z pre instalowanym już systemem Windows 10 Pro. Tym samym eliminując jedną z początkowych wad. Teraz przyszła kolej na następną korektę oferty. Od dziś można kupić tańszą wersję Surface Laptop, wyposażoną w procesor Intel Core m3. Jest to mobilna i o wiele tańsza jednostka od tych, montowanych w pierwotnej, droższej wersji. Pozwoliło to zbić zaporową nieco cenę Laptopa o 200$ - do 799 dolarów.

Nowy model można więc nazwać mianem niskobudżetowego, gdy zestawimy go z droższymi wersjami. Choć nadal mamy oczywiście do czynienia z urządzeniem klasy premium. Jednak nie możemy tu liczyć na wysoką wydajność i komputer ten najlepiej będzie się sprawował właśnie pod kontrolą Windows 10 S. Do naszej dyspozycji będziemy mieć:

 • 13-calowy wyświetlacz PixelSense
 • Procesor 7 generacji Intel Core m3
 • Karta graficzna Intel HD Graphics 615
 • Pamięć RAM: 4GB
 • Dysk: 128GB SSD
 • System: Windows 10 S

To kolejne rozwinięcie oferty Surface Laptop na pewno przyczyni się do wzrostu jego popularności. Na chwilę obecną, tańsza wersja dostępna jest tylko w wersji Platynowej i nie kupimy jej poza USA.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.neowin.net/news/microsofts-surface-laptop-now-comes-with-a-core-m3-variant-priced-at-799

Polecamy również w kategorii Surface

Komentarze

 • zakius 18:31 02.02.2018

  to nie jest tańsza wersja tylko mniej droga, 800 dolarów? 2.5k + VAT? za netbooka? no chyba nie

 • Mateusz Miciński 19:15 02.02.2018

  Surface Laptop to coś więcej niż netbook ;) To styl życia i prestiż :)

Skomentuj

Autor