Tak wygląda nowe doświadczenie OOBE zaczerpnięte z Windows 10X

Tak wygląda nowe doświadczenie OOBE zaczerpnięte z Windows 10X

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
20:12
08.10.2020
1757 wyświetleń

Wczoraj pisaliśmy o zmianach w doświadczeniu pierwszej konfiguracji, jakie może już zobaczyć część Insiderów w kompilacji 20231. Microsoft podzielił się wtedy tylko jednym zrzutem ekranu z wyborem tego, jak planujemy korzystać z urządzenia, co ma pomóc w personalizacji urządzenia zgodnie z planowanym przeznaczeniem.

Jak zaznaczył jednocześnie Microsoft, jest to wstępna fala zmian i Insiderzy mogą zobaczyć inne opcje prezentowane w ich OOBE w zależności od tego, co zaznaczyli. Ponadto doświadczenie pierwszej konfiguracji będzie nadal udoskonalane. Prawdopodobnie klip, który na Twitterze umieścił Albacore, jest właśnie tą dalszą formą ewolucji OOBE. Mimo że jest to nadal Windows 10, to zwrócono uwagę, że doświadczenie opiera się na Windows 10X.

Zaczerpnięcie tego motywu z Windows 10X nie jest niczym zaskakującym. Jak już wcześniej wyjaśniał Microsoft, system ten nie jest czymś odrębnym od Windows 10, lecz raczej jego zmodyfikowaną wersją. Pierwotnie miał on debiutować na Surface Neo, by później trafić na inne urządzenia z dwoma ekranami. Jako że premierę Neo przesunięto na przynajmniej 2021 rok, Microsoft zapowiedział, że Windows 10X zasili najpierw urządzenia z jednym ekranem, takie jak laptopy. Opracowane dla niego funkcjonalności będą też pojawiać się w klasycznym Windows 10 — tak jak właśnie doświadczenie OOBE czy wcześniej wprowadzone zaokrąglenia rogów w interfejsie, klawiatura dotykowa i kontenery aplikacji Win32.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://twitter.com/thebookisclosed/status/1314172702383538176

Polecamy również w kategorii Listy zmian w kompilacjach