Szybkość i wielozadaniowość. Xbox One z poprawionym menu w Creators Update

Szybkość i wielozadaniowość. Xbox One z poprawionym menu w Creators Update

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
20:07
17.01.2017
2238 wyświetleń

W zeszłym tygodniu Mike Ybarra z działu Xbox zapowiedział, że 2017 będzie monumentalnym rokiem dla graczy. Wyczekiwana aktualizacja Creators Update wniesie sporo nowości, takich jak natychmiastowy i natywny streaming Beam w Windows 10 i Xbox One, zwiększenie wydajności w Game Mode, wsparcie dla rywalizacji w turniejach Arena i wreszcie uaktualnienie interfejsu. Dla ostatniego punktu nie wystarczą same słowa, dlatego z radością przyjmujemy nowe wideo, na którym pokazano wygląd i działanie bocznego menu w Xbox One.

Jedną z największych bolączek użytkowników Xbox One jest interakcja z menu bocznym (zwanym też Guide), zwłaszcza gdy uruchomiona jest gra. Czas dostępu do wiadomości, osiągnięć, ustawień i innych często używanych funkcji może nieraz doprowadzić do frustracji. Microsoft ma to na uwadze i szykuje aktualizację zorientowaną na multitasking, dzięki której dostęp do panelu bocznego będzie dużo szybszy. Aktualizacja, o której mowa, to oczywiście Creators Update, znany też wśród Insiderów pod nazwą Redstone 2. Do użytkowników stabilnego wydania systemu Xbox One uaktualnienie dojdzie najprawdopodobniej w kwietniu, tymczasem już dziś możemy zobaczyć je w akcji.

Nagranie pochodzi ze streamu udostępnionego przez Mike'a Ybarrę, posługującego się w Xbox Live pseudonimem Qwik. Dyrektor zarządzania programem w zespole Xbox pokazał szybkie otworzenie panelu bocznego po pojedynczym naciśnięciu przycisku Xbox na kontrolerze. Jak widać na wideo, menu otwiera się prawie natychmiastowo, nawet pomimo, że w tle uruchomiona jest gra. Nowy interfejs będzie też oferować szybszy dostęp do opcji nagrywania i wykonywania zrzutów ekranu.

Powinniśmy mieć na uwadze, że to, co widzimy na nagraniu, jest zaledwie poglądową wersją zaktualizowanego systemu, stąd efekt końcowy może być inny... ale na to musimy jeszcze poczekać co najmniej trzy miesiące.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.neowin.net/news/heres-a-video-peek-at-the-new-xbox-one-ui-and-speed-improvements-in-the-creators-update

Polecamy również w kategorii Xbox One