Menu kategorii
 • Szybkie zabezpieczanie pulpitu

  Szybkie zabezpieczanie pulpitu

   Paweł Wujczyk
  Paweł Wujczyk
  00:00
  02.08.2006
  16395 wyświetleń

  Jeżeli posiadamy konta zabezpieczone hasłem nasze dane są dość dobre zabezpieczone. Zdarza się jednak, że musimy na chwilę odejść od komputera. W tym momencie niepowołane osoby mogą mieć dostęp do naszych plików. Możemy wszak wyłączyć komputer lub się wylogować ale to zajmuje trochę czasu. W takim wypadku również musielibyśmy zamknąć wszystkie uruchomione aplikacje. O wiele lepiej jest skorzystać z wbudowanych zabezpieczeń systemu.

  Pierwszą możliwością nie wymagającą od nas żadnych przygotowań jest zapamiętanie skrótu klawiaturowego klawisz Windows + L, który powoduje opuszczenie środowiska pracy i pokazanie ekranu logowania. Nasze dokumenty nie zostaną zamknięte. Aby dostać się do tak zabezpieczonego komputera musimy podać nasze hasło.

  Drugą metodą jest użycie do zabezpieczenia wygaszacza ekranu. Oferuje on nam funkcję, która po naszym powrocie będzie wymagała podania hasła. Uaktywniamy ją niezwykle łatwo. Wystarczy, że we właściwościach ekranu na zakładce Wygaszacz ekranu zaznaczymy opcję Po wznowieniu wyświetl ekran powitalny.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło:

  Polecamy również w kategorii Zabezpieczenia systemu