Szybkie sterowanie multimediami odtwarzanymi w tle trafi do Google Chrome

Szybkie sterowanie multimediami odtwarzanymi w tle trafi do Google Chrome

 Wojciech Błachno
Wojciech Błachno
10:07
08.07.2019
1000 wyświetleń

Google pracuje nad naprawdę ciekawą opcją w testowej wersji Chrome Canary, która pomoże nam bardzo łatwo sterować odtwarzaniem multimediów. W obszarze rozszerzeń pojawiła się całkiem nowa ikona, która pozwoli sterować odtwarzanymi w tle muzyką czy wideo. Nie będziemy musieli nawet szukać danej karty, a tym samym zaburzać naszej pracy.

Przeglądarka jest obecnie chyba najważniejszą aplikacją na większości komputerów. Niektórzy wszystkie działania wykonują właśnie z jej poziomu - od pisania dokumentów, maili aż po odtwarzanie multimediów. Pasek kart bywa wtedy bardzo zatłoczony i kiedy podczas pracy chcemy nagle zapauzować odtwarzaną w tle muzykę, na przykład na YouTube lub w webowej wersji Spotify, to odnalezienie odpowiedniej karty może być uciążliwe.

Chrome

Kiedy odnajdziemy już odpowiednią kartę, to możemy ją otworzyć, a następnie kliknąć pauzę. Można też taką kartę wyciszyć, klikając prawym przyciskiem myszy i wybierając opcję Wycisz kartę, ale wtedy utwór nadal będzie odtwarzany. Dlatego też ta nowa opcja jest bardzo wygodna i spotka się z aprobatą użytkowników. Zwłaszcza, że Google postanowiło podjąć bardzo kontrowersyjną decyzję o usunięciu funkcji szybkiego Wyciszania karty poprzez kliknięcie głośnika.

Reklama

Aby sprawdzić nową funkcję, trzeba posiadać testową wersję Chrome Canary i aktywować flagę "Global Media Controls" w chrome:\\flags. Na razie funkcja ta jest rozwijana i nie zawsze działa poprawnie. Nie wiadomo, kiedy Google wprowadzi ją do stabilnej wersji.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://gizmodo.com/google-is-testing-a-play-pause-button-for-audio-and-vid-1836172418

Polecamy również w kategorii Chrome