Menu kategorii
 • Szybka zmiana motywu w aplikacjach Poczta i Kalendarz w Windows 10

  Szybka zmiana motywu w aplikacjach Poczta i Kalendarz w Windows 10

   Wojciech Błachno
  Wojciech Błachno
  15:28
  17.01.2019
  482 wyświetlenia

  O ciemnym motywie w usługach Microsoftu można pisać ciągle - jest to praktycznie niekończąca się opowieść. October 2018 Update miał wprowadzić ciemność w najgłębsze zakamarki systemu i w sumie prawie mu się udało. Niestety nadal są miejsca, w których zmiana motywu albo nie następuje wcale, albo nie jest tak wygodna, jak powinna. Takimi miejscami są aplikacje Poczta i Kalendarz. To się może wkrótce zmienić.

  Wszystko dzięki nowemu przełącznikowi, nad którym pracuje gigant. Za pomocą jednego przycisku będziemy mogli szybko zmienić motyw aplikacji, bez konieczności wędrowania po ustawieniach. Co więcej, prawdopodobnie będziemy mieć możliwość zmiany motywu tylko prawego panelu aplikacji. Jest to ciekawe rozwiązanie, bo przecież czasem faktycznie potrzebujemy ciemnego motywu, ale jednak trochę nie do końca. To pozwoli zadowolić tych niezdecydowanych.

  Tak już serio mówiąc, ciemny motywu może niektórym użytkownikom utrudniać odczytanie zawartości maila czy kalendarza. Jednocześnie chcą oni utrzymać ogólną ciemną kolorystykę aplikacji, jednak z wyjątkiem tego panelu, gdzie wyświetlana jest treść wiadomości lub kalendarz. Wspomniane zmiany można zobaczyć na gifie zamieszczonym na Twitterze:


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło: https://mspoweruser.com/microsoft-is-working-on-improving-dark-mode-on-mail-and-calendar-app/

  Polecamy również w kategorii Windows 10