Szybka wyszukiwarka historii dostępna w Microsoft Edge 90

Szybka wyszukiwarka historii dostępna w Microsoft Edge 90

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
15:36
09.02.2021
1112 wyświetlenia

Wojownicy klawiatury zyskają wkrótce najłatwiejszy z możliwych sposób na wyszukiwanie w historii przeglądania. Do przeglądarki Edge trafiła funkcjonalność wyszukiwania tekstem w samej historii. Wystarczy otworzyć jej menu (Ctrl + H lub kliknięcie ikony) i zacząć pisać, aby dotrzeć do wyników z tej zawężonej grupy.

Filtrowanie wyników wyszukiwania ma w przeglądarce duże znaczenie. Często bowiem chcielibyśmy wyszukiwać jedynie w historii przeglądania, tak samo jak chcemy wyszukać czegoś tylko w Internecie, w zakładkach albo w Ulubionych. Warto tu nadmienić, że szybkie wyszukiwanie Ulubionych trafiło niedawno do Edge w bardzo podobnej formie. A jak działa przeczesywanie historii? Bardzo prosto. Zobaczcie zresztą sami:

Zmianę dostrzeżono w kompilacji 90.0.792.0, która póki co dostępna jest tylko dla Edge Canary. Aby skorzystać z wyszukiwarki, otwieramy menu Historia obok paska adresu albo używamy skrótu Ctrl + H. Opcjonalnie można kliknąć ikonę lupy, jednak nie jest to konieczne. Gdy zaczniemy pisać, automatycznie otworzy się pole tekstowe, a wyniki będą dopasowywane na bieżąco. Innymi słowy nie trzeba nawet użyć do tego myszy.

Jest to najszybszy sposób wyszukiwania elementów historii. Tak samo jak w przypadku Ulubionych możemy wyszukiwać zarówno po nazwie i opisie strony, jak też po adresie URL.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://mspoweruser.com/edge-is-getting-a-type-to-search-history-feature/

Polecamy również w kategorii Edge