Menu kategorii
 • Systemowy Kosz

  Systemowy Kosz

   Paweł Wujczyk
  Paweł Wujczyk
  00:00
  19.08.2006
  13371 wyświetlenie

  Jeżeli pracujemy dużo z komputerem to na pewno tworzymy wiele plików. Z całą pewnością również kasujemy je. Wszystkie dane, które usuwamy nie są jednak niszczone bezpowrotnie. Trafiają one do Kosza, którego ikona znajduje się na pulpicie. Jeżeli później okaże się, że skasowaliśmy coś co jest nam potrzebne możemy to odzyskać korzystając z tego właśnie elementu. Wystarczy, ze otworzymy Kosz odnajdziemy przypadkowo usunięty element, klikniemy na niego prawym przyciskiem myszki i z menu wybierzemy pozycję Przywróć.

  Jeżeli natomiast chcemy usunąć z Kosza element wybieramy pozycję Usuń. Możemy również skasować wszystkie elementy z tej lokalizacji klikając prawym przyciskiem myszy na ikonę Kosza i wybierając z menu opcję Opróżnij Kosz. Miejsce to należy czyścić ponieważ zawartość Kosza zajmuje miejsce na naszym dysku. Kasując elementy zawierające się zwalniamy przestrzeń dyskową.

  Możemy również od razu usuwać pliki tak aby nie zostawały przeniesione do Kosza. Wystarczy, że podczas usuwania przytrzymamy klawisz Shift. System Windows XP pozwala również wyłączyć w ogóle funkcję Kosza. W tym celu klikamy prawym przyciskiem na ikonę tego elementu i wybieramy z menu pozycję Właściwości. Natomiast w oknie, które się pojawi zaznaczamy opcję Nie przenoś plików do Kosza i natychmiast kasuj pliki po usunięciu.

  Musimy jednak pamiętać, iż zakreślenie tej pozycji spowoduje, że nie będziemy mogli odzyskać skasowanych plików. Należy zatem zastanowić się przed wybraniem opcji.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło:

  Polecamy również w kategorii Komputerowe porządki